Youtube’da Yılda 22 Milyon Dolar Kazanıyor

Youtube platformunda içerik üreterek çok yüksek gelirler elde eden Youtuber’lar, bu işe olan ilgiyi daha da yukarılara taşımaya devam ediyor. Forbes tarafından yayınlanan son rapora göre, Youtube’de yapmış olduğu oyuncak incelemeleri ile 22 milyondan fazla aboneye sahip olan Ryan Kaji, 22 milyon dolar yıllık geliri ile dikkat çekiyor. Sadece 8 yaşında olan Youtube yıldızı Ryan, çekmiş olduğu oyuncak izleme videoları sayesinde bu büyük başarıyı elde etti. Ryan’ın ailesi tarafından işletilen kanal ile ilgili birçok teklif alan baba ve anne, verdikleri karar ile birlikte çocuklarını bir markaya çevirecekler. Pocket.Watch adlı çocuk eğlence şirketi ile yapılan anlaşma sonucu başlayacak olan süreç sonunda, Walmart’ta raflarda yer alan diş fırçası gibi çok sayıda üründe Ryan’ın yüzü görülebilecek.

Ryan’s World adıyla tanınan kanal, artık yeni süreçte kanaldan daha fazlası olacak. Yapılan atılımlar sayesinde Colgate, Nickelodeon, Bonkers Oyuncak, Roku, ve Walmart mağazalarına kadar genişleyecek olan çok küçük yaşlardaki bu çocuğun geleceğinin ne olacağı merak ediliyor.

Son dönemde çok sık karşılaştığımız bu ve benzeri olayların daha da yaygınlaşacağını söylemek zor değil. İnternette yapılan aramalarının çoğunun bir video ile sonuçlandığı, video izleme oranlarının git gide arttığı ve özellikle çocuklara yönelik kanalların elde ettiği başarı, insanları Youtube konusunda içerik üretecek konuma taşıyabiliyor. Türkiye’de de yer alan birçok Youtube kanalı, benzer işlerle adlarını duyurmak ve şöhretlerini arttırmak istiyor.

Youtube’da geçtiğimiz yılın en çok kazananı olan Ryan, yapmış olduğu oyuncak incelemeleriyle çok büyük ilgi topladı. Özellikle çocukları kendine çekmenin çok iyi bir örneği olan firmada nelerin iyi yapıldığının araştırılması, pazarlama şirketleri için büyük önem taşıyor. Özellikle çocuk yaştaki izleyici kitlesinin çok büyük olduğu platformda, çocuklar ve ailelerine yönelik bu tarz içerikler üretmek, neredeyse garanti kazanç olarak sağlanabilir. Duyulan bu hikayelerin ardından Ryan’s World benzeri birçok video kanalı açıldı. Özellikle Türkiye’de de bunun güzel ve değerli örneklerini görmek mümkün. Tüm işlerimizin dijital dünyaya kaymasına müteakip yaşanan bu gelişmeler ile birlikte medyanın değişiminin nasıl olacağı herkes tarafından merak ediliyor.

Yazar |2019-11-29T16:56:02+00:0027.11.2019|

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın