Yeniler İçin Google’dan SEO Videosu

Google yeni başlayanlar için Youtube’da yeni bir video yayınladı.

Web sitelerini Google SERP’de yükselterek cirolarını arttırmak isteyen bütün web sitesi sahibinin hayali. Fakat bunu başarmak oldukça zor.

Bunun farklında olan Google gerek, çalışanları aracılığı ile canlı yayınlarda soru cevap şeklinde kullanıcılara SEO konusunda yardımcı olmaya çalışıyor, gerekse kendi resmi bloğunda bunu yapmaya çalışıyor.

Fakat bu sefer Google Youtube’da yeni başlayanlar için SEO hakkında video yayınlayarak yardımcı olmaya çalıştı.  Toplam 1.03 saniye süren video’da arama motorlarının nasıl çalıştığına yönelik genel bilgi veriyor.

Şimdiye kadar SEO dünyasının yakından tanıdığı Google çalışanları John Mueller ve Martin Splitt videolarından farklı olarak animasyon hazırladı.

 

Google belki ‘de bu tür videoların yeni başlayanlar için daha açıklayıcı olduğunu düşünüyor, bunun yanında  Google Youtube üzerinden yayınladığı videonun daha erişebilir ve etkileyici olduğunu düşünmüş olabilir.

Fakat her iki durumda da video animasyonun oldukça çekici olduğunu söylemek mümkün.

Google tarafından yayımlanan bu videonun devamının geleceği belirtiliyor. Her iki haftada bir buna benzer videoların olacağı belirtiliyor.

Google’ın böyle bir çalışmaya gerek duymasının 2019 yılında Google’ın algoritmasında yaptığı büyük güncellemeler Google SERP’e yeni özellikle getirmişti. Googleın bu videoyu hazırlamasının diğer bir nedeni yeni SERP’i tanıtmak ve kullanıcıların yeni fonksiyonları daha iyi anlamalarını sağlamak olabilir.

Önümüzdeki haftalarda yayınlanacak videolarda Google kullanıcılarına arama sonuçları nasıl çalışır, SEO uzmanı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, bir web sitesi için hedefler nasıl belirlenir gibi pek çok sıkça sorulan sorulara cevap vereceği belirtiliyor.

Google’ın SEO ilgili videoların hem yeni başlayanlar için hem de uzmanlar için oldukça ilgi çekici ve bilgilendirici olacağı kesin.

Yazar |2019-11-03T19:41:32+00:0025.10.2019|

Yorum Yap