Ünlülerin Soru Yanıtladığı Uygulama Android’e Geldi: Google Cameos

Google tarafından geçtiğimiz yıl iOS için piyasaya sürülen uygulama Cameos, toplumdaki önemli kişilerin takipçileriyle daha kolay iletişime geçmelerini sağlayan ünlü bir uygulamadır. Son gelen haberlere göre Google Cameos uygulaması, Android için de yayınlanacak.

Google Cameos, ünlülerin, hayranlarından gelen soruları kendi stilleri ile cevaplamalarına olanak sağlayan bir uygulama. Ünlü isimler, internette çok fazla sorulan soruları yanıtlamak üzere davet edilirler ve verilen cevaplar Google arama sonuçlarında görüntülenebilir hale gelir. Bu uygulamayı kullanan yıldızlar arasında, Golden State Warriors forması giyen ünlü basketbolcu Kevin Durant ve dünyaca ünlü model Karlie Kross da yer almakta.

Gelişen teknoloji ile birlikte insanlar, sevdikleri insanlarla sürekli olarak birebir temasa geçmek istiyor. Ülkemizde siyasette de kullanılmaya başlayan bu yöntemle birlikte, teknoloji kullanarak insanlar ile ünlü isimler arasında önemli köprüler kurulabiliyor. Google’ın ünlüler için geliştirdiği bu uygulamada da toplumun farklı kesimlerinden çok sayıda ünlü, istedikleri sorulara cevap vererek kullanıcılarla birebir iletişime geçme fırsatı yakalayacak. Örneğin, konseri yaklaşan bir ünlü, konserle ilgili sorulan sorulara cevap vererek, Google arama görünümünde en üstte yer alan bilgi panelinde kendine yer bulabilir.

İnstagram’da çok tutulan ve ünlülerin de aktif bir şekilde kullandıkları soru cevap özelliğine benzer bir sistemde çalışan uygulamada, ünlüler kendilerine gelen soruları görüntülüyor ve istediklerine cevaplar veriyor. Kullanıcılar ise verilen bu cevapları görüntüleyebiliyor ve cevap veren ünlü isterse, verdiği bu cevap Google arama sonuçlarında da ilgili sorguların sonuç sayfalarında görüntülenebilir hale geliyor.

Google Cameos uygulamasını kullanabilmek için telefonunuzun Android 8.0’dan daha yüksek bir işletim sistemine sahip olması gerekiyor. Ayrıca daha önce de belirttiğimiz gibi, Apple kullanıcıları uygulamayı App Store’dan rahatlıkla indirebilir.

Kullanımının her geçen gün arttığı program, daha çok ünlüyü kendine çekmeye devam ediyor. Özellikle neredeyse tüm hayranların, kendileriyle ilgilenen ünlülere ekstra sempati duyması, sosyal medyayı aktif olarak kullanan ünlülerin toplumdaki karşılıklarının çok daha fazla olması, yeni nesil medya olarak adlandırılan sosyal medya ve internet dünyasında görünmenin en az magazin kadar önemli olması da ünlüleri bu uygulamaya çeken konu başlıkları arasında sayılabilir.

2019-10-24T09:22:59+00:00

Leave A Comment