Twitter Konu Başlıkları Açıyor

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Twitter, kullanıcıları tarafından sınırsız kullanım zamanlarına sahip oldukça geniş içerikler sunabilen bir site. Fakat artık gelişen dünyamızda insanların tüm isteklerine uygun sonuçlar sunmak da beklenildiği kadar kolay olmayabiliyor. Özellikle Twitter’ı yeni kullanmaya başlayan kişilerin en çok zorlandığı işlerin başında da takip edeceği kişileri bulmanın yanı sıra ilgili oldukları konular ile ilgili içeriklere en kolay yoldan nasıl ulaşacaklarını keşfetmek. Twitter’de binlerce farklı alanda siyasetten spora, kültürden tarihe kadar takip edilebilecek milyonlarca kanal bulunmakta. Aralarından en iyilerini seçebilmek de genelde oldukça zordur. Seçtiğimiz uygun olmayan hesaplar yüzünden istediğimiz sonuçları görmek vakit alabilir.

Twitter Konu Başlıkları Açıyor

Twitter Konu Başlıkları Açıyor

Twitter ile ilgili bu tür sorunları olan kişilere yönelik yapılacak olan yeni güncelleme, çözüm üretmek için geliyor. Yeni hayata geçecek özellik sayesinde artık Twitter kullanıcıları, ana sayfalarında sadece takip ettikleri insanlar, onların beğeni ve retweetleri gibi içeriklerin yanında farklı konularda da kaliteli içerikleri görebilecekler. Tek tek hesap takip etmek yerine takip edeceğiniz spor, eğlence gibi 300’den fazla konu başlığı sayesinde, istediğiniz her konuda bilgileri anlık olarak edinebileceksiniz. Bu sayede insanları takip etmek için vakit geçirmek yerine, konuların size sunduğu seçilmiş tweetler ile çok daha kaliteli zaman geçirebileceksiniz.

Twitter yöneticilerinden konuya dair gelen açıklamalara bakıldığında, yeni gelecek olan Konular özelliği sayesinde sitede yeni olan ve nadir ziyaret eden kullanıcılar da çok rahatlıkla kaliteli içeriklere ulaşabilecekler ve siteye olan bağlılıkları çok daha iyi bir konuma gelecek. Ağustos ayından beri Android cihazlarda denenmeye başlanan özelliğin 13 Kasım’dan itibaren tüm dünyada yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Yapılan analizlere göre insanların Twitter’ı ziyaret etme sebeplerinin başında ilgilerini çeken konularla ilgili güncel kalabilmek. Bunu sağlamak adına başka hesapları takip eden kullanıcılar çoğu zaman istedikleri kişileri bulamıyor. Sitenin yayınlayacağı yeni özellik sayesinde bu konularda popüler olarak karşınıza çıkacak olan hesapları takip edebilir, bu sayede ilgilerinle ilgili bilgilere ulaşmak konusunda çok daha iyi bir iş çıkarabilirsiniz. Twitter’da yapılan bu yeni değişiklik ile birlikte kullanıcılar, popüler konular hakkında atılan tweetleri çok daha geniş bir çerçevede görmüş olacaklar.

Yazar |2019-11-07T16:45:51+00:0007.11.2019|

Yorum Yap