Tweet Paylaşma Menüsünü Güncellendi

Dünya’nın en popüler sosyal medya ağlarından olan AB menşeli Twitter, kullanıcı tarafından atılan tweetlerin direkt mesaj şeklinde diğer Twitter kullanıcılarla paylaşmasını sağlayacak Android arayüzünün güncellendiğini duyurdu.

Android ve İOS kullanıcıları, paylaşmak istedikleri tweetleri mesaj yoluyla diğer arkadaşlarıyla paylaşabilecekler. Kullanıcılar açısından oldukça kolaylık sağlayan bu uygulama Android platformunda yeniden tasarlandı.

Dünya’nın en çok kullanıcısı olan sosyal medya ağlarından Twitter direkt mesaj atılma olanağı sunan arayüzünde değişikliğe gidildiğini duyurdu.  Amerika Birleşik Devletleri merkezli sosyal medya devi Twitterin getirdiği bu yenilik tartışmasız kullanıcıların sitede daha fazla zaman geçirmelerini sağlayacağı gibi yeni kullanıcı deneyimi takipçilerin daha sadık olmasına neden olacak. Zaten Twitterin ulaşmaya çalıştığı sonuç da bu.

Twitter tarafından Android platformlar için getirdiği bu yeni güncellemenin kullanımı da oldukça basit. Twitter hesabından paylaşmak istediğiniz tweetleri mesaj yoluyla diğer arkadaşlarınıza göndermek için yapmanız gereken tek şey, tweetin sağ alt tarafında bulunan ‘Paylaş’ ikonuna tıklamak ve karşınıza çıkan ‘Direkt Mesaj ile gönder’ seçeneğine basmak.

Yeni özelliğin getirdiği yenilikler sadece bununla sınırlı değil. Aynı zamanda en fazla konuştuğunuz arkadaşlarınızın listesini size öneriyor, böylece zaman kaybetmeden en hızlı şekilde atmak istediğiniz tweet’i arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Twitter 2019 yılı içerisinde pek çok yenilikler getirerek kullanıcı deneyimini maksimum düzeye çıkarmaya çalıştı.  Özellikle son birkaç yılda sosyal medya kullanıcılarının değişen eğilimlerine göre diğer sosyal medya platformları gibi yenilikler getiren Twitter bu yeniliklere 2020 yılında da devam edecek gibi görünüyor.

Buna paralel olarak, ABD’li şirketin CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, kasım ayından itibaren siyasi içerikli tüm reklamların yasaklanacağını duyurmuştu. ABD’li şirketin politik reklam yasağı 22 Kasım’da yürürlüğe girecek.

Twitter yönetiminin siyasi içerikler hakkında bu şekilde karar almasının diğer bir nedeni olarak farklı ülkelerde çıkan iç karışıklıklardan Twitterin sorumlu tutulması gösteriliyor.

Yazar |2019-11-05T08:47:37+00:0005.11.2019|

Yorum Yap