facebook

SEO Çalışması Danışmanlığı

Blog

Sitelinks Search Box Eklentisi

Google’ın yaptığı Sitelinks Search Box, Sitelinks Arama Kutusu güncellemesiyle birlikte webmasterlar sitelerini, yeni uygulamanın gereksinimlerini karşılamak için çalışmalara yöneltti.

Sitelinks Arama Kutusu güncellemesinin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen kurulumu kolay olan Wordpess tabanlı bloglar için kısa bir sürede bir eklenti hazırlandı Sitelinks Search Box Eklentisi.

sitelinks-serach-box

Sitelinks Arama Kutusu uygulaması ile birlikte Google üzerinden herhangi bir ürünü veya bilgiyi arayan internet kullanıcıları daha hızlı bir arama gerçekleştirebilecekler. Daha somut bir örnek verecek olursak youtube’de ‘‘ Samsung Galax 3’’ diye arama yapacaksınız, bunun için youtube girmenize gerek kalmayacak, yani arama yapmanız için. Goog’a youtube yazdığınızda Google arama sonuçlarında çıkan youtube bağlantısında youtube içerisinde arama yapabileceğiniz arama kutusu çıkacak, bu arama kutusuna ilgili anahtar kelimeleri yazarak yapacağınız aramalar sonucu Google youtube’de bulunan videoları sıralayacak.

Google, şimdi bütün site sahiplerinin, site veya blogarını bu uygulamaya hazırlamaları için uyarıyor.

Diğer siteler için durum biraz daha karmaşık ama WordPress tabanlı bloglar için Sitelinks Arama Kutusu Eklentisi hazırlandı bile.

Bu Eklentiyle ne yapabilirim?

Bu eklenti sayesine ana sayfanızda site içerisinde arama yapılabilecek arama kutusu çıkacak. Eklentiyi etkinleştiridkten sonra şöyle bir uyarı alacaksınız ‘‘Wait for Google Search algorithms to identify your site as a candidate for the new sitelinks search box’’ yani,  ‘‘ Google algoritmasının, yeni güncellemesi olan Sitelinks Search Box uygulamasa aday olarak algoritmanın sizi tesbit etmesini bekleyin’’

Kendi dilinizde Sitelinks Arama Kutusu:

Eklenti, şimdilik İngilizce ve İspanyolca ama farklı dillere tercüme ediliyor.

Eklentiyi Buradan Edinebilirsiniz

Ersin Tezcan
SEO ve SEM uzmanı. Rusya Federasyonu OMGU Mezunu. İyi Derecede İngilizce ve Rusça Biliyor. Farklı Dillerde Yayınlanmış 300 den Fazla Makalesi Var.
You may also like
SEO’nun Tarihçesi
En İyi 100 Ücretsiz SEO Aracı ve Kaynağı
1 Comment
  • Sitelinks Search Box veya Sitelinks Arama Kutusu | Backlik, SEO, SEO Hizmetleri Eyl 19,2014 at 16:30

    […] Sitelinks Search Box eklentisini daha kullanmış değilim ama diğer bir makalede kurulumu ve kullanımını yaptıktan sonra […]

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage