facebook

SEO Çalışması Danışmanlığı

Blog

SEO’nun Türkiye Tarihçesi

                       İngilizce açılımı Search Engine Optimization olan ve arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO web siteleri ve sayfalarının arama motoru sonuçlarında en üst sıralarda çıkmasını sağlamaktadır. Bunu, sitelerin arama motoruna kaydını yaparak onların Google’da ilk sıralarda çıkmasını sağlayan SEO hizmeti artık pek çok web sitesi tarafından talep edilmektedir. Kaliteli bir SEO hizmeti alabilmek için büyük harcalamar yapan web siteleri ve sayfalar alanlarında başarılı SEO uzmanlarından aldıkları bu hizmet sayesinde pek çok ziyaretçiye sahip olup başarılı pazarlamalar yapabilmektedirler.

                Organize olunmuş bir şekilde uygulandığında bu hizmeti alan siteler büyük faydalar elde edip büyük başarılara sahip olabilmektedirler. Ancak SEO hizmetinin bilinçsizce uygulanması bu durumun aksine sitelere ciddi zararlar verebilir.

                    Türkiyede tarihçesi çok da geriye gitmeyen SEO çalışmaları SEOZEO şirketi tarafından en kaliteli şekilde 2010 yılından itibaren yapılmaktadır. 2010 yılında Bilkent Üniversitesi bünyesinde bulunan Cyberpark merkezine bağlı Cyberplazada hizmetlerini kurumsal bir çatı altında sürdürmeye başlayan SEOZEO Türkiye’nin arama motoru optimizasyonu alanında AR-GE çalışmaları da yapan ilk ve tek şirkettir. Dünyaca ünlü SEO kaynaklarından olan Moz ve Majestic SEO nun Türkiye’deki ilk ve tek partneri olan SEOZEO bünyesindeki genç ve dinamik kalifiye elemanları ile en kaliteli SEO hizmeti verme adına çalışmalarına devam etmektedir. SEO ile ilgili tüm gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerinin ihtiyaçlarına en iyi çözümü sunmaya çalışan SEOZEO E-Ticaret sektöründen eğlence sektörüne kadar pek çok müşteri kitlesine hizmet vermektedir.

                Yurtdışında da ilk olarak 2006 yılında verilmeye başlanan SEO hizmeti Türkiye’de henüz çok da kurumsallaşamamış tekel bir yapıdadır. Oysaki farklı şirket ve yorumların geliştirilmesiyle doğrunun ve başarının odak oluşu daha da netleşecektir. Dünya tarihçesine bakıldığında henüz çok yeni olan bu sektörün türkiyede bu seviyede olması da oldukça olağan görünmektedir. Buna rağmen ülkemizde de önemli bir temsilcisi olsada henüz bu firma karşısına rakip olabilecek bir şirket bulunmamaktadır. Ancak bu sektörün ülkemizde gelişmesi aslında kurumsal şirketlerin internet çağını ne derece takip edebildikleriyle de alakalıdır. Bu yüzden büyük isimlere sahip olan firmaların internet sitelerine verdikleri önem ile gelişime uğrayacak da diyebiliriz. Özellikle E-ticaret boyutunda oldukça önemli bir yere sahip olan sitelerin SEO olayı ile kar marjlarının doğrudan etkilendiği de göz önüne alınırsa henüz çok yakın bir geçmişte varlığı oluşan SEO kavramı hızla büyüyen bir ivme ile gelişeceğe benziyor.

                  Hada sonraki yıllarda farklı SEO ile alakalı farklı firmalar da açıldı ve hala açılmaya devam ediyor. Fakat son olarak şunu belirtmem gerekiyor ki hala arşiv olarak Seohocasi en önemli kaynak olmaya devam ediyor.

You may also like
En İyi SEO Analiz Araçları
Sürekli Backlink Alımı: Mükemmel İçerikle Birlikte

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage