SEO Yaparken Dışarıdan Yardım Almak

SEO ile ilgili bir şirketiniz bulunuyor ya da kendi siteniz için SEO yapıyor olabilirsiniz. Yaptığınız işlemlerin tamamını kendiniz mi halletmeli, şirket içinde mi çözmeli yoksa dışarıdan ne kadar yardım almalısınız? Tüm bu soruların cevaplarını farklı seçenekler ile vereceğiz.

Öncelikle şirket içi iletişimi iyi olan şirketler çok takdir edilesi olsa da, her zaman tüm işlemleri şirket içinde halletmenin en doğru yaklaşım olduğunu düşünmemek gerekir. İşte farklı şartlara göre olması gereken en iyi yollar.

Senaryo 1: Yeni Başlıyorsanız

Belki de en karmaşık ve karar vermesi önemli kısım yeni başlayanların işin ne kadarını kendileri yapmasını seçmesi. Eğer büyük bir kurum veya şirket için SEO yapacaksanız, mutlaka teknik kontrol için dışarıdan yardım alın. Daha az karmaşık bir site ile ilgili işlem yapacaksanız, kendinizi eğiterek temel bilgileri edinin, çoğu konuyu kendi başınıza halledebileceksinizdir.

Senaryo 2: Bir süredir SEO yapıyorsunuz ve daha fazla neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız

Nerdeyse bütün büyük şirketlerin yılda bir kez yerine getirdikleri şey, dışarıdan da bir bakış görme istekleridir. Çünkü her şekilde yapılan iş geliştirilebilir durumdadır ve işin içinde olmayan bir uzmanın görüşü, yaptığınız işi mutlaka geliştirecektir.

Senaryo 3: Üzerinde çalıştığınız sitede ziyaretçi sayısı düştü

Yaptığınız SEO planlaması, artık yanlış çalışıyor olabilir. Bunu revize etmek her zaman işe yaramayabilir, bu sebeple dışarıdan alınacak ek bir görüş, projenizdeki sorunları çözmede size yardımcı olacaktır.

Senaryo 4: SEO raporlaması ihtiyacınız varsa

Üzerinde çalıştığınız site ile ilgili nelerin değiştiğini görmek istiyorsanız, kendinize ek bir iş yükü getirmek yerine objektif bir şekilde dışarıdan yardım talep edebilirsiniz. Düzenli olarak sitede neler değişmiş, bunlar ile ilgili dışarıdan gelecek direktifleri görmek sizi bir adım daha ileri taşıyacaktır.

Senaryo 5: Büyük içerik ihtiyacınız varsa

Eğer SEO yaptığınız sitede çok sayıda içerik gerekirse, muhtemelen kendi başınıza ya da şirket kaynaklarınızla bunu halletmeniz zor olabilir. Hem bu sebeple, hem de içerik üretmekte uzmanlaşmış birinden yardım almak sizin için iyi bir fikir olacaktır.

Senaryo 6: Hızlı çalışmanız gerekiyorsa

SEO, kimi zaman hızlı ve acil işlemlere ihtiyaç duyabilir, bu noktada kendiniz ya da şirket kaynaklarınız yetersiz gelebilir. Geç kalmak yerine, dışarıdan yardım alabilirsiniz.

 

Yazar |2019-10-11T06:35:10+00:0011.10.2019|

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın