facebook

SEO Çalışması Danışmanlığı

Blog

SEO Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 SEO kelimesi İngilizce Search Engine Optimisation kelimelerinin kısaltılmasını ifade etmektedir. Arama Motoru Optimizasyonu şeklinde Türkçe’ye çevrilmektedir. Söz konusu kavram özellikle internet teknolojisinin ve bilgisayarın hayatımızda daha yoğun yer aldığı bilişim çağında önem kazanan bir kavramdır. Herhangi bir internet sitesinin arama motorları aracılığı ile aranması durumunda ilk sayfalarda yer alması son derece önemlidir. Bunun için pek çok farklı e-ticaret sitesi SEO ayarları yapmakta ya da yaptırmaktadır. Genellikle SEO ayarları yapılırken herhangi bir internet sitesine içerik yüklemesi yapılmasına dikkat edilmektedir. Siteye içerik yüklenirken site içinde verilen bilgilerin orijinal bilgiler olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 Arama motorlarının pek çoğu site içeriklerini çeşitli botlar aracılığı ile incelemektedir. BU nedenle internet sitelerinin sürekli kendilerini yenilemeleri gerekmektedir. Her gün farklı içeriklerin yüklendiği siteler, örneğin haber siteleri mutlaka arama motorlarında ilk sıralarda yer alacaktır. Haber sitelerinin çok tıklanması onların daha popüler olmasını ve dolayısıyla daha çok reklam almalarını sağlamaktadır. Daha çok reklam alan siteler daha çok reklam geliri elde edecektir. SEO çalışmaları da bu anlamda değerlendirildiğinde son derece önemlidir.

 Anahtar kelime çalışması yapmak SEO çalışmalarında en önemli noktalardan birini oluşturmaktadır. Genellikle 100 kelimede iki kelimenin anahtar kelime olarak belirlenmesi ve düzenli olarak tekrarlanması gerekmektedir. Anahtar kelimelerin dengeli bir şekilde dağılması son derece önemlidir. Dolayısıyla tam da bu nedenle SEO çalışması yapmak isteyen pek çok kişi anahtar kelime çalışması yapmak konusunda dikkatli davranmaktadır. Aynı zamanda herhangi bir site içinde yer alan içeriklerin uygun temalarla desteklenmesi ve bu temaların da sürekli olarak değiştirilmesi sitenin daha da ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

SEO çalışması değerlendirilirken aynı zamanda forumların ve videoların da değerlendirilmesi gerekmektedir. Herhangi bir forumun çok fazla ziyaretçi alması sitenin son derece popüler olmasını sağlayacaktır. Forumlar pek çok ziyaretçinin yer aldığı ortamlardır. Dolayısıyla tam da bu nedenle herhangi bir sitenin popülerliğini de arttırmaktadırlar. Aynı zamanda bir sitede bulunan videoların, fotoğrafların, görsel ve işitsel olan tüm öğelerin doğru bir şekilde dengelenmesi ve ilgi çekici bir şekilde hazırlanması da onlara yazılan yorum sayısını arttıracaktır. Dolayısıyla yorum sayısı arttıkça söz konusu sitenin SEO çalışmalarının daha başarılı bir hale geldiği ve pek çok kişinin dikkatini çekmeye ve dolayısıyla reklam almaya başlayacağı da söylenebilir. Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları bu şekilde değerlendirilmeli ve titizlikle uygulanmalıdır.

You may also like
En İyi SEO Analiz Araçları
En İyi SEO Backlink Analiz Araçları
1 Comment

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage