facebook

SEO Çalışması Danışmanlığı

Blog

SEO Analizi Nasıl Yapılır

İngilizce açılımı Search Engine Optimization olan ve Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO Web sitelerinin arama motorlarında en üst sıralara çıkması için hazırlanmış bir hizmettir. Arama motorlarında sitelerin veya sayfaların ilk sıralarda olması da bu web siteleri için müşteri ve kullanılabilirlik potansiyelini yakalamak için Google gibi arama motorlarının alt yapı algoritmalarının uygunluğu anlamına gelir.

Sitelerin arama motorlarına kaydını yaparak onların Google’da üst sıralara çıkmasını sağlayan SEO hizmeti günümüzde pek çok web sitesi tarafından alanında en başarılı SEO uzmanlarından talep edilen bir başarı grafiğidir. Tıpkı gerçek yaşamdaki gibi firmanızın ya da mağazanızın şehrin en çok gidilen meydanında olması gibi SEO hizmeti de arama motorlarında sitenin ilk sıralarda yer alarak daha fazla kullanıcıya hitap etmesiyle daha fazla kullanıcı potansiyeli ve özellikle E-ticaret siteleri için direkt olarak kar anlamına gelen bir yapı haline gelmiştir.

Kaliteli bir SEO hizmeti alabilmek için büyük harcamalar yapan web siteleri kendi ürünlerini ve hizmetlerini pazarlamak adına bu hizmetleri olabildiğince fazla insan kitlesine ulaştırarak ürün tanıtımlarını marka isimlerini prestijlerini ve direkt olarak kar marjlarını internet sitelerinin başarılı SEO grafikleri ve analizleri sayesinde oluşturabilirler.

Her sitenin yapısına göre değişiklik gösteren SEO hizmeti E-ticaret sitelerinde ise daha çok sitelerin kısaca tanıtımını yapan ve SEO’yu kapsayan SEM hizmeti kullanılır.

SEO hizmeti site içi analizden başlamaktadır ve bu SEO’nun temelini oluşturmaktadır. SEO yapısına uygun bir kodlama yapan kurum veya kişiler bunu başarıyla gerçekleştirdikleri takdirde hizmet verdikleri web siteleri için büyük avantajlar sunmuş olurlar. Web site tasarımcılarının genellikle dikkat etmesi gereken konu ana İndeks konusudur. Ana İndekse stil fazla eklenmediği sürece uygun bir kodlama gerçekleştirmiş olan SEO uzmanları aynı zamanda bu stil dosyasını da farklı bir .css dosyası olarak adlandırılmış ana İndekse çağırmalıdırlar. Link yapısına da dikkat etmesi gereken SEO uzmanlarının boş kod olmaması için de oldukça dikkatli davranması gerekmektedir. Boş kodlarla dolu sayfaların Google tarafından çöp sayfalar olarak nitelendirildiği bu durumlarda arama motoru robotu da bu sayfayı pek dikkate almayarak waste data olarak değerlendirir.

Resim alt etiketi de SEO hizmetinin yapılabilmesi için önemli etkenlerden bir diğeridir. SEO’nun en çok kullandığı resim alt etiketi olan Favican, RSS, Sitemap, Meta Taglar ve HTML 5 gibi sitelerde kullanılması istenilen etiketlerdendir. Bu sayede sitenin geçerliliği Google tarafından kabul edilmiş olur.

You may also like
Black Hat SEO Nedir?
İndex Sorunu: Site Neden İndexlenmiyor.

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage