Screaming Frog, SEO Spider Güncellendi

SEO dünyasının en çok kullanılan araçlarından birisi olan Screaming Frog SEO Spider 12.0 aracını güncelledi.

Güncelleme, araçta diğer iyileştirmelerin yanında PageSpeed  ​​Insights entegrasyonunu, veritabanı depolama modu için otomatik kaydetmeyi ve özelleştirilebilir bir GUI’yi içeriyor.

Bilindiği gibi Screaming Frog web sitelerini tarayarak arama motorları gözünde nasıl göründüğü hakkında fikirler verir. Bunun yanında SEO açısından web sitesinde yapılması gereken iyileştirmeler hakkında fikir verir.

Bu bağlamda araç her SEO uzmanı için harika bir yardımcıdır.

Bu güncellemede en önemli nokta  Chrome Kullanıcı Deneyimi Raporu’nu (CrUX) ve Lighthouse metriklerini Screaming Frog’ın aracına çekebilme yeteneği oldu.

Bu durum SEO uzmanları ve site sahiplerine, kullanıcı deneyimini geliştirmek için kullanabilecekleri pek çok veri sağlayacak . Veritabanı depolama modu dosya kaydetme ve yeniden açma işlemlerini daha iyi geliştirme yönünde imkanlar sunacak.

Yeni gelen güncellemede  “PageSpeed” sekmesi, Google’ın PageSpeed ​​Insights API’sına entegre edilmiştir ve kullanıcıların yükleme sürelerini azaltma fırsatlarını keşfetmek için CrUX ve Lighthouse metriklerinden yararlanmasına olanak tanıyor.

Bu yeni güncellemelerin arasında en dikkat çekici özelliğinden birisi de kullanıcıların RAM’e kaydetmek yerine verilerini sabit disklerine kaydetmelerini sağlayan veritabanı depolama modu, artık otomatik kaydetme özelliğine sahip olup, veritabanı dosyalarını önceki kaydetme işleminden daha hızlı yeniden açmaktadır.

Sonuç olarak, kullanıcılar ani bir çöküşten veya bilgisayarın yeniden başlatılmasından dolayı kaybolabilecek veri kaybını önlüyor.

Yeni gelen güncelleme ile birlikte dikkat çekici bir özellik ise sekmeleri artık herhangi bir sırada görünebilecek şekilde özelleştirilebilir veya tamamen kaldırılabilir hale gelmiş olmasıdır.

Screaming Frog bu güncellemeyle birlikte SEO uzmanlarının işine yarayacak çok önemli fonksiyonlar getirmenin yanında kolay kullana bilir arayüzü de birlikte getirmiş oldu.

Yazar |2019-11-03T19:42:18+00:0025.10.2019|

Yorum Yap