Microsoft’tan Yeni Matematik Uygulaması

Ünlü teknoloji devi Microsoft, farklı alanlara yatırım yapmaya devam ediyor. Son olarak şirket tarafından duyurulan yeni uygulama bu kez matematik alanına yönelik. Özellikle eğitim çağındaki kişilerin matematik problemlerini çok kolay bir şekilde çözmesine yardımcı olması planlanan Microsoft Math, ayrıca çözümleri de adım adım gösterecek.

Teknoloji şirketleri, insanların hayatlarını daha kolay hale getirmek için çalışmalar yapıyor ve özellikle son dönemde eğitim alanındaki yatırımlar oldukça artmış durumda. Matematik alanında ise kullanıcılar arasında çok ünlü olan Photomath uygulamasına benzer bir nitelik taşıyan Microsoft Math de eğitim alanında çıkan uygulamalardan.

Uygulama ile birlikte kullanıcılar, ister kendi çizimleri isterse fotoğraflar yardımıyla soruları uygulamaya ekleyebilecek ve çözümü görebilecek. Microsoft Math, dört işlem, trigonometri, hacim, yüzey alanı, temel kalkülüs, istatistik, cebir gibi farklı alanlardaki matematik işlemlerinin çözümü konusunda yardımcı olabiliyor. Yalnız verilen problemleri çözmekle kalmayan uygulama, nasıl çözüldüğü konusunda da adım adım açıklamalar yapıyor. Ayrıca denklemler içeren sorular için, soruya özel grafikler oluşturarak soru sahiplerinin çözümü daha iyi anlamasını sağlıyor.

Ayrıca Microsoft Math, yalnız soru çözümleri değil, eğitim videoları ile de beraber gelecek. Yeni öğrenme metotları kullanarak hazırlanan videolar sayesinde artık isteyen herkes elindeki telefondan farklı alanlardaki matematik ders anlatımlarını takip edebilecek ve ilgisi ölçüsünde yeni bilgiler edinebilecek.

Ne yazık ki uygulama henüz Türkçe dil desteği içermiyor. Her ne kadar yakın zamanda farklı diller için de destek gelmesi bekleniyor olsa da şimdilik desteklenen diller arasında İngilizce, Almanca, Fransızca, Çince, Hinduca, İtalyanca, Japonca, Rusça ve İspanyolca gibi diller bulunuyor. Yine de matematiğin evrensel olduğunu düşündüğümüzde, temel İngilizce bilgim ile de uygulamadaki çözümleri ve anlatımları anlayabilirim diyenler uygulamayı Microsoft Math adı ile hem Google Play Store’de hem de App Store’de bulabilirler. Eğitim dâhil hemen hemen her alanın dijitalleşmeye başlayan günümüzde şirketlerin de bu gerçeğe ayak uydurarak farklı alanlara yönelmesi hiç de şaşırtıcı değil. Özellikle gençlerin ekran kullanımının çok arttığı günümüzde, Microsoft Math gibi öğrencileri hedefleyen uygulamaların daha da artacağını ön görmek hiç de zor olmayacaktır.

Yazar |2020-02-05T09:15:15+00:0005.02.2020|

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın