Made by Google” Etkinliğinde Pixel 4 ve Birçok Google Ürünü Tanıtıldı

Google’ın her yıl düzenli olarak düzenlemiş olduğu “Made by Google” etkinliği, bu sene de çok ilgi çekici ürünlerin tanıtımına sahne oldu. Şirketin yeni Pixel 4 ve 4 XL telefonları, Buds 2 kulaklıklar ve Pixelbook Go Chromebook dizüstü bilgisayarı tanıtılanlar arasındaydı.

En beklenen ürün olan Pixel 4’ün özellikleri ise bekleyenleri memnun etmişe benziyor. En çok üzerine düşülmesi beklenen özelliklerden olan kamera, eski tip tasarımların aksine kare şeklindeki bir bölmede yer alıyor. Oldukça iddialı güncellemeler yapılan 2 kameralı Pixel 4’de 12.2 MP çözünürlükteki ana kameranın yanında 16 MP’lik bir telefoto lens de yer alıyor. Fotoğraf deneyiminizi geliştirmek için, gece modu ve süper çözünürlükte yakınlaştırma gibi ekstra özellikler de bulunuyor.

Etkinlikte duyurulan bir diğer yenilik ise, Pixel 4 sayesinde günlük hayatta kullanmaya başlayacak olduğumuz Motion Sense teknolojisi. Hareketlerinizi algılayarak telefonunuzu yönetmenizi sağlayan bu teknoloji ile birlikte, düşük ışıkta ya da telefon ekranınız kapalıyken bile yaptığınız hareketlerle ses açma kapma, alarm kapatma ve uyumlu uygulamalarda yer alan birçok diğer hareket desteğini kullanabileceksiniz.

Yapılan bir diğer yenilik ise, telefonu açmak için telefon arkasına konulan parmak izi okuyucuların Pixel 4’de bulunmuyor oluşu. Çünkü Pixel 4’de parmak izi okuyucu ekranın içine eklenmiş durumda. Bu sayede insanlar direkt olarak ekrandan telefonu açabilecekler.

Telefon tasarımına bakacak olursak, kameranın kare şeklinde bir bölmede yer alması büyük değişiklikler arasında. IPhone 11 serisinde de benzer bir kameranın olması insanları kuşkuya düşürmüş olsa da, Google bu yeniliği iPhone’den çok daha önce duyurmuştu.

Performans konusunda da yine güçlü işlemci ve ram ile gelen Pixel 4’de 2.800 mAh, Pixel 4 XL’de 3700 mAh batarya, kablosuz ve hızlı şarj özellikleri mevcut.

24 Ekim’den itibaren satışa sunulacak olan Google’ın yeni amiral gemisi Pixel 4’ün ne kadar başarılı olacağını, satış rakamlarından ve kullanıcı yorumlarından çok daha net bir şekilde öğrenebileceğiz.

İşte etkinlikte yapılan tüm duyurular:

Yeni görünüm, yeni renkler ve yeni özelliklerle Pixel 4.

Yeniden tasarlanmış ve çok daha kullanışlı olan Chromebook.

Telefonunuzda izlediğiniz videoların canlı olarak kaydını alabileceğiniz yeni bir ses kayıt uygulaması.

19 Kasım’da yayınlanacak olan Stadia’daki son gelişmeler

Yenilenebilir enerji ile ilgili yaptıkları yatırımlar ve yenilikler

Yazar |2019-10-17T16:45:13+00:0017.10.2019|

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın