Linkedin Etkinlikler Özelliğini Yayınladı

İş dünyasının en popüler sosyal medya platformu olan LinkedIn, güncellemeler yapmaya devam ediyor. Özellikle profesyonel bağlantılar kurmak, kariyerinizde yükselmek ve daha kolay iş bulabilmek için gerekli tek platform olması, popülerliğinin temel nedeni olarak görülüyor.

LinkedIn geçtiğimiz hafta duyurduğu önemli bir yenilik, Etkinlikler kısmı için olacak. Yeni yapılacak güncelleme sonrası kullanıcılar, çok kolay şekilde etkinlik oluşturup bunları rahatlıkla duyurabilecek.

LinkedIn resmi sitesinden yapılan duyuruda da bahsedildiği gibi, profesyoneller için bağlantı kurmanın en güvenilir yolu yüz yüze gelebilmektir. Örneğin yerel bir teknoloji etkinliğinde, bir mezunlar buluşmasında ya da kişisel gelişim seminerlerinde bir araya gelecek olan kullanıcılar, birbirleriyle daha sağlam ilişkiler geliştirebiliyor. Yapılan araştırmalara göre de LinkedIn üzerindeki bağlantı isteklerine bakıldığında, yüz yüze görüşmüş kişilerin bu istekleri kabul etme oranları neredeyse 2 katına çıkıyor.

Bu buluşmaları daha sık ve rahat hale getirebilmek adına güncellenen LinkedIn Etkinlikler kısmı ile, sorunsuz şekilde oluşturacağınız programlara bağlantılarınızı davet edebilecek, etkinliğinizi yönetebilecek, diğer katılımcılarla sohbet edebilecek ve ileride daha yakın ilişkiler kurmak adına bağlantılar oluşturabileceksiniz.

Günümüzde LinkedIn’i kullanan 645 milyon üye yer alıyor ve oluşturacağınız etkinlikleri doğru şekilde yaymak, uygun katılımcıları bulmak, doğru filtreleri kullanmak büyük önem arz ediyor. Kendi etkinliğinizi oluşturmak için ilk yapmanız gereken, Etkinlikler kısmında yer alan Yeni Etkinlik Oluştur’a tıklamak. Etkinliğinizle ilgili isim, yer ve zaman, detaylar, açıklama, olası bir bilet satış adresi gibi önemli bilgileri de girdikten sonra, bağlantılarınızı kolaylıkla bu etkinliğe davet edebilirsiniz. Davetlerinizi yaparken sağ üstte yer alan filtreleme kısmını kullanmak da işinize yarayabilir.

Önümüzdeki günlerde tüm üyelere açılacağı duyurulan Etkinlikler özelliği, bir yıllık süre boyunca pilot uygulama olarak test edildi. Yapılan testeler sonucu kullanıcılardan oldukça olumlu geri dönüşler alan LinkedIn, etkinlikler kısmına daha büyük önem vermeyi düşünüyor.

İş dünyasının Facebook’u olarak görülen ve gün geçtikçe popülerliğini ve önemini arttıran LinkedIn’in insanları buluşturmak ve birbirlerini daha yakından tanımaları için yaptığı bu güncelleme, hali hazırda alanında tek olan sosyal medya sitesinin prestijini daha da arttıracağa benziyor.

Yazar |2019-10-24T09:08:14+00:0022.10.2019|

Yorum Yap