Link İnşası

Link İnşası2018-12-21T21:26:52+00:00

Link inşası, basitçe diğer web sitelerinin sizin sitenize bağlantı vermesine denir. Tüm pazarlamacılar ve işletme sahipleri arama motorlarında sayfalarının otoritelerini yükselterek organik trafik arttırmak için link inşası hakkında bilgi edinmelidirler.

Neden link alıyoruz? Google arama motoru başta olmak üzere Yandex, Bing ve diğer arama motorları ilgili anahtar kelimede yükselme noktasında alınan backlinkleri önemli kriter olarak değerlendirmektedir.

Link inşası SEO çalışmalarının önemli bir parçasıdır, çünkü Google için linkler sitenizin önemli bir kaynak olduğuna dair güçlü sinyallerdir. Bundan dolayı fazla backlink Google’da daha fazla yükselme anlamına gelir.

Bununla birlikte sitenize link almanın doğru ve yanlış olmak üzere iki yolu vardır. Sitenizin uzun süre hayatta kalmasını istiyorsanız doğal link alımı yapmalısınız. Yani link satın alma veya farklı manipülatif taktiklerle link alımı sitenizin ceza almasına neden olacaktır.

Doğal link alımı zorlu ve tecrübe isteyen seçimlerdendir. Çünkü her backlinkin değeri aynı değildir, Hürriyet Gazetesinin web sitesinden alınan linkle yeni açılan siteden alınan linkin etkisi aynı değildir.

Seondex Link İnşası Hizmetleri

Link inşasının Google sıralamasına nasıl etki yaptığını çok iyi biliyoruz. Yanlış backlink alımının web sitelerine nasıl zarar verdiğini de çok iyi bildiğimiz için link inşası sürecini minimum riskle yürütüyoruz.

Bunları bildiğimiz için link inşasını riski azaltmak için her projemizde link inşasını iki kategoride uyguluyoruz.

 • Site Otoritesini Arttırmaya Yönelik
 • Anahtar Kelimede Yükseltmeye Yönelik

Site Otoritesini Yükseltmeye Yönelik:  Nofollow, Dofollow ayrımı yapmaksızın sadece otoritesi çok yüksek fakat çok az bilinen, çoğunlukla aynı sektöre hitap eden az sayıda backlinkler, mention alarak sitenin Google nezdinde otoritesini arttırmak. En önemli aşamalardan biri olan bu aşamada o kadar detaylı analiz yapmaktayız ki, neredeyse şimdiye kadar çalıştığımız müşterilerimizin web sitelerine aldığımız  aldığımız backlinklerin tamamı farklıdır.

Anahtar Kelimede Yükselmeye Yönelik : Diğer kategoride profil, yorum, yazar profili, PDF, Resim, Video v.b gibi platformlardan çıplak link veya mantion alırken bu kategoride sadece makale içerisinden anchor text kullanarak alırız. Bunu nedeni direkt ilgili anahtar kelimeyi yükseltmeyi amaçlamaktır.

Link İnşası İçin Neden SEOndex

Link inşası yukarıda belirttiğimiz gibi doğru yapıldığında harika sonuç sağlar, yanlış uygulandığında ise tüm bütçenizin ve emeklerinizin gitmesi yanında e-ticaret sitesi ise büyük maddi zarar neden olur.

Backlink hizmetleri için SEOndexi tercih etmeniz için pek çok neden sayabiliriz;

 • Şimdiye kadar backlink alımı dahil hiç bir şekilde çalıştığımız sitelerin ceza almasına neden olmadık.
 • Şimdiye kadar doğal olmayan linkler yüzünden ceza alan pek çok sitenin cezasının kalkmasını sağladık.
 • Dünya çapında sitelerin link inşası üstlendik
 • Link inşası yaptığımız sitelerin çoğunda başarılı sonuçlar aldık
 • Link inşası yaptığımız sitelerin çoğunda site otoritesini 3-10 katına çıkardık
 • Backlink alımında hiç bir zaman bot, sihir, muska, ilaç, böcek kullanmadık,
 • Makale ve anahtar kelimelerde spam yapmadık
 • Tıklanma oranı yüksek linklere yöneldik
 • Alakalı ve otoriter siteleri tercih ettik

İletişime geçmeniz durumunda bizimle çalışmak için daha fazla neden sunumunu yüz yüze görüşmemizde sunmak isteriz.