facebook

SEO Çalışması Danışmanlığı

Kaliteli Backlink Paketleri

1990 yılından itibaren Arama Motorları sıralamalarını belirleyen en önemli unsur ‘‘backlink’’lerdi. Backlink faktörü zamanla istismar edilen bir etkene dönüştüğünden, en kötü neden yine backlink alımı oldu. Backlink alımı kötü amaçlı kullanarak, sıralamaları manipüle eden siteler her algoritma güncellemesinde süreli cezalar aldılar  veya sıralamadan çıkarıldılar.  Fakat ceza nedeni backlink almak değil, backlink alım şekliydi. Kaliteli backlink çalışması asla siteye ceza aldırmaz, alınan backlink hacmi ne olursa olsun.

Günümüzde backlink alımı giderek sofistike hal aldığından dolayı kesinlikle uzmanından yardım alarak yapılmalıdır, özellikle yeni siteler/domainler için.Çünkü siteyi/domain’i var edecek yada yok edecek husus backlink çalışmasıdır. Başarıya ancak kaliteli backlink çalışması götürür.

Backlink Alımı Nasıl Yapılır:SEO’nun en önemli kolarından olan kaliteli backlink çalışması üç şekilde yürür.

 1. Doğal Backlinkler: Kalite değeri yüksek içerikler oluşturduğunuzda ziyaretçileriniz içerik liknlerini paylaşılar. Sizin yaptığınız tek şey mükemmel, özgün, güncel içerikler oluşturmaktır. ‘’Mükemmel içerikle birlikte sürekli backlink alımı’’ makalemizde bu konuyu detaylı olarak işledik, buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.
 2. Manual Link Building : İleri düzey/profesyonen backlink çalışması. Kaliteli backlink çalışması SEO yardımıyla yapılır. Alınan backlinkler sürekli kontrol altındadır, yükselmek istenen anahtar kelimede sıralamayı yükseltir, doğal ziyaretçi akışı sağlanır. Kaliteli backlink yapısı oluşturmak ancak uzmanı tarafından yapılır.
 3. Kendiliğinden Oluşan Backlinkler: Backlink oluşması sizin elinizde değildir. Örnek verecek olursak: Youtube’a video koydunuz, açıklama kısmına sitenizin linkini de koydunuz. ‘‘Bot’’ olarak adlandırdığımız yazılımlar aracılığı ile videonuz başka siteler tarafından kopyalanır ve yayınlanır, tabii sizin açıklama kısmına koyduğunuz linkle birlikte. Eğer site kalitesiz ve Google’ın kara listesindeyse siteniz bu backlink yüzünden zarar görür. Sürekli kontrol edilmesi gereken backlink türüdür

Kaliteli Backlink: Geldiğimiz nokta, önemli olan kriterin backlink alımı değil, kaliteli backlink alımı olduğunu ortaya koymuştur. Kaliteli backlin alımı ise Arama Motorlarının gereksinimlerini karşılayan otoriter/kaliteli sitelerden alınanlardır. Daha fazla detay almak için ‘‘Link inşası rehberi’ aynı şekilde kaliteli backlink alabileceğiniz ‘‘17 backlink kaynağı’’ makalelerimizi inceleyebilirsiniz. Kaliteli backlink almak nasıl yapılır, kaliteli backlink siteleri nasıl bulunur gibi sorunların cevaplarını detaylı olarak anlatmıştık.Aynı makalelerde ücretsiz kaliteli backlink alma teknikleriyle birlikte kısmen ücretsiz kaliteli backlink siteleri listesi paylaşmıştık. Belki garipsenecek ama bedava kaliteli backlink almak ne kadar kolay/mümkün olduğunu makalelerde göreceksiniz.

Kaliteli Backlink Nasıl Anlaşılır: Backlink paketleri kalitesi daha çok paketin içerdiği sitelerin PR değeri, ziyaretçi sayısı, kısmen aleksa sıralamalası, backlink alınacak sayfanın otorite değeri gibi kriterlere bakılarak anlaşılır. Kliteli backlink nasıl anlaşılır diyorsanız, onlarca yolu var en basiti ve hereksin yapabileceği yöntem. Chrome tarayıcınıza MozBar eklentisini yükleyin, backlink alacağınız sitelerin, hatta sayfaların otoritesini analiz edin.

Kaliteli Backlink

Görseldeki PA: Sayfa Otoritesi, DA ise Domain Otoritesi anlamına gelir. PA kısmında aynı zamanda bu sayfanın kaç tane backlink aldığını gösterir.

kaliteli backlink paketleri

 

Görsellerden anladığımız gibi backlink kalitesi PA ve DA değerlerinden anlaşılıyor. Bu değerle ne kadar yüksekse backlink kalitesi o kadar iyidir. ‘‘Link Analysis’’ kısmına tıkladığımızda kaliteli backlink alınacak site ve sayfa hakkında çok daha fazla bilgi alabiliyoruz, yalnız bundan sonrası ücretli ve zaten SEO uzmanlarının işi.

Seondex backlink paketleri

Moz hesabımızdan girerek incelediğimiz backlink alınacak sayfa hakkında daha fazla bilgi alabiliriz.

kaliteli backlink paketi

Böylece, hiçbir şey bilmeyenler bile bu basit yöntemle backlink kalitesinin nasıl anlaşılır sorusun cevabını aldıklarını düşünüyorum.

 

Kaliteli Backlink Paketleri: Kaliteli backlink paketleri önemini her zaman korumaktadır, sıralamalara, sitenin hızlı indekslenmesine kadar inanılmaz faydaları vardır. Daha açık bir ifade kullanacak olursak kaliteli backlink paketleri dışında Google sıralamalarında yükselmek sadece bir teknik haricinde (LSI) mümkün değil. Dolayısı ile kalitesinden emin olduğunuz kaliteli backlink paketleri satın almaktan endişe etmeyin.

Uyarı: Kaliteli backlink paketi satın aldıktan sonra, backlink alımının zamana yayıldığından emin olun. Daha açık ifade edecek olursak, 100 tane siteden oluşan backlink paketi satın aldığınız düşünelim domain yaşı eski, ziyaretçi sayısı yüksek, site sürekli güncelleniyorsa günde 6-7 siteden abcklink alınabilir. 100 siteyi içeren backlink paketi çok yeni siteye uygulanıyorsa günlük backlink alınan site sayısı düşük olmalı. NOT: Bunu sadece daha iyi anlaşılması için örnek olarak verdim, bir kriter değildir.

Seondex Backlink Paketleri: Seondex Backlink paketleri geniş yelpazede web siteleri yanında farklı dilleri içerir. Backlink paketleri ağrılıklı Türkçe yayın yapan ama sadece Türkiye lokasyonlu siteler değildir. Seondex Backlink paketleri link satışı içermezi kalıcı link alımı odaklıdır.

Seondex Backlink Paketleri içeriği ve uygulması: Backlink paketleri geniş yelpazede oluşturulduğu için her siteye aynı backlink paketi uygulanmaz. Domain yaşı, sistenin içeririği başta olmak üzere diğer kriterler göz önünde bulundurulur. Kaliteli backlink paketlerinin uygulnaması esnasında SEO desteği verilir, SEO uyumlu içerik oluşturulmaya yardımcı olunur. Otoritesi düşük, zayıf kalmış sayfalar kaliteli backlink çalışmasıyla desteklenir. Seondex backlink paketleri;

 • Video Backlink: Kaliteli backlink paketi için en önemli platformlardır. 50 siteyi kapsar. Backlink kalitesi çok yüksektir
 • Görsel/Resim Backlink: Video backlink gibi sörsel backlinkler kaliteli backlink paketlerinin değişmez elemntlerindendir. 50 siteyi kapsar.
 • PDF Backlink: Toplam 45 siteyi kapsar. PDF backlinkler alınırken PDF formatında özgün sitenin içeriği ile ilgili içerikler oluşturulur.
 • Google Akademik Backlink: Farklı hesap ve İPlerden oluşturulan akademik içeriklerle Google Akademik backlinkler alınır.
 • Sosyal Medya Backlink: En popülerleri başta olmazk üzere 25 sosyal medyayı kapsar. Ağırlıklı olarak Facebook ve Twitter kullanılır.
 • İnfografic backlink: Önemi giderek artmaktadır, kaliteli backlink paketleri için video ve görsel/jpg kadar önemlidir. Site için ve site dışında kullanılmak üzere özgün infografikler oluşturulur. 45 siteyi kapsar.
 • Audio Backlink: Otoriyer haber sitelerinin kullanığı backlink alımı, siteye göre uygulanır.
 • Firma Rehberleri: Yerli ve yabancı firma rehberlerinden alınan backlinkler, sınır yok.
 • Edu, Gow backlink: Klitesi backlink kaynaklarıdır, sitenin konusu ve durumuna göre uygulanır.
 • Yorum backlink: Ağırlı olarak yabancı otoriter siteler kullanılır, kaliteli backlink alımı yapılarak site ve sayfa otoritesi arttırılır.
 • Forum backlink: Yerli ve yabancı (sadece kaliteli kaliteli) siter.
 • Tanıtım yazısı: Anahtar kelimede yükselme odaklı kaliteli backlink çalışması. Site sayısı backlink çalışması yapılacak siste göre değişir.

Seondex Backlink Paketi Ugulaması: Seondex backlink paketi geniş zamana yayılarak uygulanır, ugulama manuel olarak yapılır fakat, bazı durumlarda karşı taraf bilgilendirilmek suretiyle scrapebox, senuke gibi kaliteli backlink programları kullanılır. Seondex Backlink çalışması istenilen anahtar kelimede yükselme ve geliri arttırma odaklıdır, riskler göz önünde bulundurularak hareket edilir ve sitenin ceza alması durumu minimuma indirilir.

Seondex Backlin Paketleri Fiyatı: Seondex Backlink paketleri daha çok kurumsal firmalar ve anahtar kelime rekabeti yüksek sektörlerde uygulanır. Fakat sitenin konusu ve durumuna göre backlink çalışma stratejisi belirlenir ve kaliteli backlink paketleri uygulanır. Bundan dolayı strandart fisyatlar söz konusu değildir, çünkü anlaşıldığı gibi her siteye uygulanan standart paketler değil, kalıcı başarıyı sağlayacak siteye özel kaliteli backlink çalışması uyguluyoruz.

Kaliteli backlink paketleri maalesef maliyetli, özellikle kişisel sitelerin ve orta,düşük ölçekli firmaların bütçelerini ciddi anlamda zorlayabiliyor. Bunun için;

Kaliteli Backlin Alımını Öğretiyoruz: SEO firmalarının sunduğu kaliteli backlink paketleri istenilen anahtar kelimede yükselmeyi sağlar ama çok komleks, yıpratıcı ve zor çalışmalar sonucu yapılan kaliteli backlink çalışmalarını maalesef herkes satın alamıyor. Bu yüzden Seondex ekibi olarak backlink paketleri alacak bütçesi olmayan kişi ve kurumlara kaliteli backlin alımı dersleri vererek, kaliteli backlink nasıl alınır, neler yapılmalıdır, nelere dikkat edilmelidir gibi önemli faktörleri açıklıyoruz.

Backlink Alımını ile birlikte genel SEO çalışmasını da öğrenerek kendi blogunuzun veya firmanızın sitesini sürekli olarak geliştirebilir ve kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan SEO temel SEO çalışmasını yürütebilirsiniz.

Kaliteli backlink paketleri hakkında daha fazla bilgi edinmek, sorular ve sorunlar için çekinmeden bize ulaşabilirsiniz.