Chromebook’u Pixelbook Go Duyuruldu

Google’ın son dönemde en çok ses getiren ürünlerinden olan Chromebooklara bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz salı günü yapılan “Made by Google” etkinliğinde duyurulan Pixelbook Go sayesinde Google, çok daha büyük bir pazar payı hedefliyor. Özellikle çok daha düşük maliyetlere alınabilen, bulut bilgisayarlar olarak göze çarpan Chromebooklar, eğitim sektöründe çok kullanılmaya başlandı. Öğrenciler arasında popüler olan ve daha çok dosya düzenleme, film izleme gibi işlerle uğraşanlar için ideal bir ürün.

Çok daha erişebilir fiyatlarla kullanıma sunulacak olan Pixelbook Go, farklı donanım seçenekleri ve maliyetlerle müşterilerinin karşısına çıkacak. Özellikle bulut tabanlı işletim sistemi olan Chrome OS’u daha yaygın hale getirmek için çalışan Google, yeni nesil bilgisayarlarda çok tutulan bir marka olma hedefinde.

Tabii ki uygun maliyetler demek, bazı şeylerden ödün vermeyi de beraberinde getiriyor. Orijinal Pixelbook’a bakıldığında, bazı şeylerden vazgeçildiği göze çarpıyor. Listenin başında da, dizüstü bilgisayarı tablet olarak kullanabilmeyi sağlayan katlanabilir kapak yer alıyor. Pixelbook’larda olduğu gibi 2 USB-C girişi aynı şekilde Pixelbook Go’larda da kalmış. Bu her ne kadar kullanışlı olma özelliğini düşürse de, şirket maliyetleri düşünülerek yeni eklemelere ihtiyaç duyulmamış. Ayrıca yapılan araştırmalarda da çoğu kullanıcını 2 girişi yeterli bulduğu sonucuna ulaşılmış.

Bunun yanında yeni Pixelbook Go tasarımı oldukça göze hitap eden şekilde dizayn edilmiş. Elde kolay tutulabilir gövdesi ve daha hafif tasarım sayesinde seyahatlerde kullanmak daha da kolaylaşmış. Aynı şekilde klavyede de değişiklikler göze çarpıyor. Reklamlarda da sık sık tanıtılan sessiz klavye özelliği, kullanıcıları daha raht ettiriyor.

Chrome OS, ilk çıktığı günden beri çok büyük geliştirmeler alsa da, hala ciddi çalışmalar yapmak isteyenler için yeterli seviyelerde değil.

Ürünün en düşük fiyatlı modeliyle birlikte, m3 işlemci ve 8 GB Ram’e sahip olabilirsiniz. Fakat isteklerinize göre, 16 GB ve Core i5-i7 seçenekleri de Pixelbook Go bilgisayarlarda yer alacak.

Google’ın yeni işletim sistemine ve bulut tabanlı bilgisayarlara ne kadar önem verdiğini yaptığı geliştirmelerin yönünden anlamak mümkün. Yaptıklarının kulanıcılar tarafından ne kadar beğenildiğini ise zaman gösterecek.

Yazar |2019-10-25T07:58:52+00:0024.10.2019|

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın