Google’dan Wordpess Site Kiti

WordPress kullanıcıları farklı ürünler hakkındaki verileri kendi web sitelerinden takip ede bilecekler.  Google Perşembe günü yaptığı açıklamada, Site Kit’in WordPress kullanıcıları için tüm dünyada erişebilir olduğunu duyurdu.

Google tarafından hazırlanan Site Kit eklentisi, WordPress tabanlı sitelerde Google servislerinin kurulmasını ve yapılandırılmasını sağlıyor.

Böylece, site sahipleri Kullanıcılar Google Arama Konsolu, Google Analytics, PageSpeed ​​Insights, AdSense’in istatistiklerini tek bir yerden göre bilecekler. Tag manager verilerini de incelenmesini sağlayacak olan eklenti aynı zamanda SEO uzmanlarının işine yarayacak A/B testi ve optimizasyon hakkında datalar verecek.

Site kit bir eklendi olduğundan dolayı kaynak kodu istemiyor.  Site sahipleri ayrıca diğer kullanıcılar için rol atayabiliyorlar ve farklı izinler verebiliyorlar.

Google Site Kit

Eklentinin arayüzü herkesin rahatlıkla kullana bileceği ve verileri anlaya bileceği şekilde tasarlanmış. Web sitesindeki değişiklikler, kullanıcıların hangi kaynaklardan geldiği gibi pek çok metriği inceleme fırsatı veriyor.

Spesifik sayfa raporları ilgili içeriğin performansı hakkında eşsiz bilgiler veriyor.  Böylece, örneğin, sayfa yüklenme süresinin siteden hemen çıkma oranını etkileyip etkilemediğini öğrenmek için PageSpeed Insights ve Analytics’i etkinleştirme işlemi yapabilirsiniz.

Site veya ürünlerin tüm performansları  ile alakalı tüm ölçümleri Google site kit aracılığı ile sadece tek araçla yapma imkanı tanıyor.

Google tarafından WordPress kullanıcıları için getirilen bu kolaylık SEO uzmanlarını da zaman kaybı ve iş yükünden kurtaracak.

Eklentiyi WordPress directory adresinden indire bilirsiniz.

Yazar |2019-11-01T10:37:11+00:0001.11.2019|

Yorum Yap