Google WordPress için Yeni Eklenti Yayınladı

Dünyaca ünlü arama motoru Google, kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için yeni ürünler tanıtmaya devam ediyor. Bunlardan en yenisi ise, WordPress siteler için tasarlanmış olan Site Kit adındaki bir eklenti. Google için WordPress büyük önem taşıyor çünkü sektör lideri olan şirket gerek reklamcılıkta gerekse ziyaretçi sayılarında başı çekerken, internetteki sitelerin nerdeyse üçte biri WordPress ile kurulu durumda.

Site Kit eklentisinin uzun zamandır yapım aşamasında olduğunu söylemek yanlış olmaz. Geçtiğimiz Aralık ayında konuyla ilgili ilk açıklama gelirken, geliştirme aşamasından ek bilgiler de Haziran ayında gelmişti. Son olarak bu haftadan itibaren de Google’ın yeni eklentisi tüm dünyada kullanılabilir hale gelecek.

Yeni çıkan bu eklentiye dair daha detaylı bilgi vermek gerekirse, Site Kit, Google’ın internet sitesi sahiplerine sunmuş olduğu neredeyse tüm hizmetlerin tek elden kontrol edilebilmesini sağlayan yardımcı bir uygulamadır. Eklentiyi sitenize yüklediğiniz andan itibaren, tek bir yerden kitlelerinize, gelirlerinize, performans raporlarına kısaca ihtiyacınız olan her türlü bilgiye kolaylıkla erişebileceksiniz. AdSense’den sayfa hız verilerine, Analytics istatistiklerinden Search Console hizmetine kadar tüm Google hizmetlerine kolay erişim imkanı sağlayacak olan Site Kit, artık WordPress kullanıcılarının değişilmez uygulamalarından birisi olacak.

Google, Site Kit eklentisinin sürekli güncelleneceğini ve site sahiplerinin çok daha rahat şekilde sitelerini yönetebilmelerini sağlayacağını açıkladı. Yapılan son eklenti güncellemelerinin ardından, artık site sahipleri rekor bir ziyaretçi sayısına ulaştıklarında bir tebrik mesajı ile karşılaşacak, bunun yanında ziyaretçilerin nerden geldiği, tıklamaları, etkileşimleri, sitede kalma süreleri gibi verileri de özelleştirebildikleri sayfadan görüntüleyebilecekler.

Tüm verileri elinizin altına toplayacak olan Site Kit, çok önemli veriler verse de, veriler sadece size yardımcı bilgilerdir. Önemli olan bu verileri ne kadar iyi kullandığınızdır. Örneğin sayfa hızları konusunda eksiğiniz olduğunu gördüyseniz, mutlaka buna yönelmeli ve ilgili adımları takip ederek sitenizi daha hızlı hale getirmelisiniz. Bir başka örnek vermek gerekirse, tıklama oranlarınızdaki düşüklüğü verilerden yola çıkarak farkettiyseniz, reklam yerleşimlerinizi bir kez daha gözden geçirmelisiniz.

Sonuç olarak Google, yeni yayınlayacağı bu faydalı WordPress eklentisi ile birlikte, internet sitelerinin çoğunun WordPress tabanlı olmasına da saygı göstererek site sahiplerine çok kullanışlı veriler sunmuş olacak.

Yazar |2019-11-29T16:30:42+00:0027.11.2019|

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın