Google Stadia, 2020 Yılında 120’den Fazla Oyun Çıkartacak

Geçtiğimiz perşembe günü Google Stadia’nın resmi blogundan gelen bir duyuru, oyun severleri sevindirmiş durumda. Yeni yıla yönelik olarak hem kullanıcıları hem de piyasayı bilgilendirmek için yapılan duyuruda 2020 yılının neler getireceği anlatıldı.

Özet olarak yapılan açıklamada, yeni yıl ile birlikte 120’den fazla oyunun Stadia için yayınlanacağı ve yılın ilk yarısında 10’dan fazla oyunun Stadia’ya özel olarak çıkacağı duyuruldu. Şimdilik Google Stadia’da mevcut duruma bakıldığında 1’i sadece Stadia’ya özel olmak üzere 26 oyun olduğu görülüyor. Bu sayı göz önüne alındığında yeni yıl için koyulan bu hedef de çok büyük bir sıçrama beklendiğini bizlere gösteriyor. Daha önce Google, resmi olarak yalnızca 4 oyun hakkında bilgilendirme yapmıştı ve resmi blogdan gelen bu yeni açıklama bir anda oyun severlerin ilgisini çekti. Özellikle Google Stadia ile ilgili tartışmaların yaşandığı ve müşterilerin çekinceleri olduğu göz önüne alındığında, bu olumlu haber satışları da etkileyecektir.

Ayrıca Google, önümüzdeki üç ay içerisinde şimdilik yalnızca Google Pixel modellerinde kullanılabilen Stadia’nın daha fazla Android telefon için de destekleneceği açıklamasında bulundu. Bunun yanında internette 4K desteği sağlanacağına yönelik de bir açıklama yapılırken, bu bilgi kimseyi tatmin etmemiş görünüyor. Zira daha önce de 4K ile ilgili açıklamalar yapılmış, uygulamaya gelindiğinde ise farklılıklar görülmüştü. Google lansmanında sadece oyunlar için ödeme yapılacağı belirtilmiş olmasına rağmen, 4K özellik için Stadia Pro’ya geçmeli ve aylık bir ödeme yapmalısınız. Yine de Google’ın çözünürlük iyileştirmelerine yönelik güncellemeler yapması olumlu bir haber. Destiny 2 gibi oyunların çok daha net bir görüntü kalitesi ile oynanması, oyun severlere çok daha büyük keyif verecektir.

Her ne kadar Stadia ile ilgili yeni oyun haberleri sevindirici olsa da, platformun hala birçok eksiği bulunuyor. Yapılan açıklamada hala iOS desteği ile ilgili bir bilgilendirme bulunmuyorken, bu da önümüzdeki üç ay içerisinde iPhone ya da iPad cihazınıza Stadia’nın gelmeyeceğini gösterir nitelikte. İlerleyen dönemlerde ünlü teknoloji devinin Stadia konusunda ne tür geliştirmeler yapacağı da en çok merak edilen konuların başında geliyor.

Yazar |2020-01-23T12:28:47+00:0023.01.2020|

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın