Google Search Console’a Yeni Özellikler

Google tarafından açıklanan yeni özellik geliştirmelerine göre, Search Console hizmetine iki yeni rapor eklenecek. Video performans geliştirme ve video görünüm performansı adındaki bu raporlar sayesinde, internet sitesi sahipleri yaptıkları paylaşımlar hakkında daha fazla istatistiğe ulaşabilecekler. Yeni raporlar, videolarınızın Google aramada nasıl bir performans sergilediğini ve arama görünümü sırasında yaşanan sorunlar ile bu sorunların muhtemel sorunlarını sizlere bildirecek.

Video Görünüm Performans Raporu Detayları

İlk rapor seçeneği, bir tür performans detayı görüntüleme raporu. Sadece videolardan oluşan içerikleriniz ile ilgili performans ve etkileşim raporlarını görmek için kullanabileceğiniz bu yenilik sayesinde, iyi olduğunuz yerlere daha çok odaklanıp, eksik yerlerinizi iyileştirmeye çalışabilirsiniz.

Bu rapor sayesinde, arama görünümünde kaç görüntülenme aldığınızı, kaç tıklama aldığınızı belirleyebileceksiniz. Bu sayede eğer gözle görülür şekilde, görülme ve tıklanma oranında düşüklük bulunuyorsa, mutlaka başlıklarınızı, resimlerinizi gözden geçirmelisiniz.

Bunun yanında ülkeler, cihazlar gibi alışılmış detaylı verilere de ulaşmanız mümkün.

Video Performans Geliştirme Raporu Detayları

Video görünüm raporunun yanı sıra, performans geliştirmek için de ek bir rapor kullanıma sunulmuş durumda. Yayınladığınız videolar ilgili, hataları ve uyarıları alabileceğiniz bu rapor sayesinde, yüksek trafik alabilmek için gerekli iyileştirmeleri yapabilirisiniz.

Raporun ana sayfasında sizlere sunulan bir grafik, hatalar ve sayfalar ile ilgili açık bilgilere yer veriyor.

Neden Önemli?

Video, internetin gelişmesi ve yaygınlaşması ile birlikte önemini daha da arttırdı. Artık yapılan birçok sorgunun sonu, bir video sayfasında bitiyor. Birçok internet sitesi de paylaşımlarına mutlaka video içerikler eklemeyi ihmal etmiyor. Yaptıkları bu ekstra iş sayesinde de ziyaretçilerine çok daha kolay anlaşılabilir içerikler sunabiliyor. Bununla da kalmayıp paylaşımlar sayesinde çok daha fazla kullanıcı çekebiliyorlar.

Eğer siz de paylaşımlarınızda videolar kullanıyorsanız, bu haberde anlattığımız yeni raporlar, videolarınız hakkında detaylı bilgi almak için bulunmaz nimet. Her paylaşımda olduğu gibi gerek yazı, gerek video, gerek resim, her şekilde bu paylaşımlarınızın iyi hizmet verdiğinden emin olmalısınız. İyi hazırlanmış bir video, sorunsuz bir arama görünümü ve hatasız yapısı sayesinde, internet sitesini çok daha iyi yerlere çıkartabilir. Siz de eklediğiniz videoları, yeni açıklanan bu raporlar ile test etmeyi ihmal etmeyin.

Yazar |2019-10-10T06:23:02+00:0010.10.2019|

Bir Yorum

  1. Neslihan Yılmaz 10 Ekim 2019 at 10:36 - Reply

    Google’ın son 1 yılda yani 2019’da yaptığı güncellemer bayağı işimizi kolaylaştırdı. Yazı için teşekkürler.

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın