Google Search Console, otomatik DNS doğrulaması özelliği geldi

Google Search Console web sitelerini daha hızlı doğrulamak için yeni özellik getirdi.

Google web sitesi sahiplerinin sitelerini Search Console’da daha hızlı ekleyerek, doğrulaya bilecekleri yeni özelliği duyurdu.

DNS doğrulaması olarak adlandırılan bu özellik sayesinde web sitesi sahipleri daha hızlı şekilde sitelerini Google Search Console’da doğrulayabilecekler.

Search Console Mülk Ekleme

Search Console Mülk Ekleme

Google’ın yeni güncellemesi site sahipleri ve webmasterler’a yeni bir kolaylıkta getirmiş oldu. Daha önce farklı versiyonların olduğu alan adlarının tamamının Search Console eklenmesi gerekiyordu ama yeni güncellemede sadece birinin eklenmesi yeterli olacak.

Google bu yeni özellikle alan adlarını eklemeyi kolaylaştırmak istemekte ve bu işlemi web sitesi sahipleri açısından daha sorunsuz hale getirmek istemektedir.

Google’ın yeni güncellemeyi hayata geçirmesiyle birlikte alan adlarının Google Search Consol’a eklenmesi daha basit hala getirildi ve webmasterler tarafından bu özellik olumlu eleştiriler aldı.

Search console yeni mülk eklemek için öncelikle bir Search console hesabınızın olması gerekmektedir. Bu hesabınızdan giriş yarak ”yeni mülk ekleme” sekmesinden alan adınızın kaydını yapabilirsiniz.

Web sitesi sahiplerinin site sağlığını ve performansını takip etmeleri için Google tarafından tasarlanan Google search Console aracı düzenli şekilde güncellenerek daha kolay kullanılabilir hale getirildi.

2019 yılında yeni arayüzü yanında pek çok yeni özellik getirilerek kullanımının kolaylaştırılması yanında yeni fonksiyonlarıyla daha farklı dataların analiz edilmesi sağlandı.

Bu yeni özellikler aynı zamanda Google’ın index hızını da arttırmış gibi görünüyor.

 

Yazar |2019-10-08T11:02:35+00:0008.10.2019|

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın