Google Play Music Rekor Kırıyor

Google Play Music yayına girdiği günden beri dünyanı en popüler uygulamaları arasına girmeyi başardı.  Dünya’da en çok kullanılan Android telefonların en beğenilen uygulaması, indirme rekoruna gidiyor.

Hayatımıza girdiği günden beri, Google Play Music,  Android ekosisteminin trend uygulamalarından gösteriliyor. Google daha önce YouTube Music ile önemli bir atılım yapmış olsa da Play Music indirime sayısı bakımında önemli bir dönemeci geride bırakmış durumda. Uygulama, Google Play Store’da 5 milyar indirmeyi geçti.

Böylece, Music Play, dünya çağında indirilme sayısı bakımından değerlendirildiğinde en iyi 6. uygulama arasında şimdiden yeri almış durumda.

Şimdiye kadar bu alanda YouTube, Haritalar, Arama, Gmail ve Chrome uygulamaları 5 milyar indirme eşiğini aşmayı başarmışlardı. Şüphesiz Google ait uygulamaların böyle başarıya ulaşmasının arkasında yatan en önemli etken Android cihazlarda önyüklü olmaları. Bunun yanında YouTube Music’in de Android 10’da varsayılan uygulamalardan biri haline gelmesiyle selefinin önüne geçmesi kaçınılmaz görünüyor.

Buna rağmen Play Music hali hazırda YouTube hizmetlerinin karşısında kullanıcıların tercih edebilecekleri önemli bir alternatif olarak duruyor.  Bununla birlikte YouTube Music sürekli güncellenerek özellikle kullanışlı arayüzü bakımından kullanıcıların daha fazla tercih etmeleri için cazip hale getiriliyor.

Play Music ve Youtube arasındaki rekabetin müzik severlerin işin yarayacağı tartışılmaz. Bu rekabetin ilerleyen süreçte nasıl yenilikler getireceğini hep birlikte göreceğiz.

Bununla birlikte şu durumda Play Music 2 yıllık zaman zarfında indirilme hızına bakılacak olursa Youtube’u geride bırakacak gibi görünüyor.

Yazar |2019-10-29T19:26:22+00:0028.10.2019|

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın