Google Pixel Buds

New York’ta yapılan etkinlik ile duyurulan Google ürünlerinden en öne çıkanlarından birisi de, Pixel Buds adındaki yeni nesil kablosuz kulaklıklar. Geçtiğimiz yıl ilk üretimini çıkartan Google, yeni özellikleri ile güncellediği ikinci nesil kablosuz kulaklığını yakında piyasaya sürecek.

Pixel Buds’ların piyasada karşısına çıkacak olan çok güçlü rakipler bulunuyor. Bu rakiplerin başında Apple AirPods gelse de, Microsoft Surface gibi diğer kablosuz kulaklıklarla da yarışmak zorunda kalacak Pixel Buds’un ve diğer rakiplerinin özelliklerini haberimizde görebilirsiniz.

Google Pixel Buds

3 farklı uç ile satışa sunulacak olan Pixel Buds, AirPods ile karşılaştırıldığında biraz daha büyük olsa da cebinize sığmak için hala yeterince ince.

Tek bir şarj ile 5 saate kadar dayanabilen kablosuz kulaklık, eğer şarj edebilir kılıf ile taşınırsa, bu süreyi 24 saate kadara çıkartmak mümkün.

Bağlantı mesafesinin ise 100 metre civarında olması beklenen Pixel Buds, 2020 Bahar aylarında satışa sunulacak ve yurtdışı satış fiyatının 179 Dolar olacağı açıklandı.

Apple AirPods

Standart Apple kulaklıkları ile benzer boyutlarda olan AirPods, karşılaştırma yapılan kulaklıklar arasında en küçük boyutta olan ürün. Ayrıca hem kablolu, hem de kablosuz şekilde kullanılması mümkün.

Pixel Buds’a benzer şekilde, 5 saat dayanabilen şarja sahip. Yine Google’ın yeni nesil kablosuz kulaklıklarında olduğu gibi, şarj edebilir kılıfla taşındığında 24 saate kadar çıkabilen kullanım süresine sahip.

IPhone cihazlarla tek tıkla, Android telefonlar ile de Bluetooth üzerinden bağlanılabilir. Ayrıca ahize olmadan Siri ile konuşulabilir ve Apple cihazları arasında hızlı geçişler yapılabilir.

Kablolu şarj desteği ile yurtdışı satış fiyatı 149,99 Dolar iken kablosuz şarj desteği ile 199,99 Dolar’a çıkan fiyatlar ile alınabilir.

Microsoft Surface Buds

Birden fazla boyut seçeneği ile rahat kullanım sunan Surface Buds, AirPods’lardan biraz daha büyük olsa da cebe sığabilir boyutlarda. Sekiz saatlik şarj ömrü, şarj kılıfı ile birlikte 24 saate kadar çıkabilir. 2019 yazında 249,99 Dolarlık fiyatıyla satışa sunulan Surface Buds, Android 4.4 ve iOS 9 üzeri tüm mobil işletim sistemleriyle de uyumlu şekilde çalışıyor.

Yazar |2019-10-27T14:35:13+00:0027.10.2019|

Yorum Yap