Google Haritalar’da En İyi Yerel Rehberlere Göz Atabileceksiniz

Gezmek ve yeni yerler keşfetmek her zaman heyecan verici olsa da, yine de önemli olan en güzel yerleri gezmek, en güzel zamanları geçirebilmektir. İşte bunu sağlayabilmek için genellikle insanlar ya yerel rehberlere ödemeler yapar ya da interneti kullanarak gezilecek, görülecek, yemek yenecek ya da fotoğraf çekilebilecek mekanları keşfetmeye çalışır. İşte tam da bu noktada karşımıza özellikle turizme yönelik yayınlar yapan bloglar ya da internet siteleri çıkıyor. Gezeceğiniz yer ile yaptığınız aramalarda karşınıza en iyi yerler, en güzel mekanlar çıkar. Kendinize belirlediğiniz bir rotada da gezinizi tamamlayabilirsiniz. Bunu yaparken en büyük yardımcınız da tabii ki Google Haritalar hizmetidir.

Google Haritalar, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuru ile yerel rehberler ve harita hizmetini bir araya getireceğini açıkladı. Yeni gelen bu özellik ile birlikte Google Haritalar artık bir nevi sosyal platform gibi çalışacak ve kullanıcılara daha faydalı hizmetler sunacak. En iyi yerel rehberler özelliği, şimdilik sadece Bangkok, Yeni Delhi, Londra, Mexico City, New York, Osaka, San Francisco, Sao Paulo ve Tokyo ile sınırlı olsa da, yakın zamanda çok daha fazla şehre yayılması bekleniyor.

Son zamanlarda Google Haritalar üzerinde yapılan birçok yenilik teknoloji dünyasında ilgiyle takip edilmişti. Haritalarda yeni reklam alanlarının yer almasının yanı sıra, Google Haritalar’daki yer isimlerinin artık yerel dille okunması ile ilgili bir başka güncelleme daha ilgi çeken özelliklerdendi. Son gelen bu özellik sayesinde de özellikle turistler çok daha rahat gezi imkanı elde edecekler.

Google’dan yeni yapılan bu güncellemeye dair yayınladığı bir açıklamada, “Google Haritalar hizmetimizde yaşadıkları ya da gezdikleri yerlerle ilgili incelemeler yazmak, soruları cevaplamak, fotoğraflar paylaşmak, yeni yerler eklemek ya da mevcut yerleri düzenlemek, yerler ile ilgili bilgileri doğrulamak isteyen kaşifler için global bir ağ oluşturacağız.” denildi. Bu sayede hem gezen insanlar hem de gerçekten orda yaşayan insanların bölgeye dair yeni insanlara duyurmak istedikleri değerli bilgileri kolayca paylaşabilecekleri ve gerçekten çok büyük bir kitleye hitap eden yeni bir turizm sosyal ağı kurulmuş oldu.

Yazar |2019-11-29T16:31:23+00:0025.11.2019|

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın