Google Drive, 5 Milyar İndirmeye Ulaştı

Google, hizmetlerine yaptığı yatırımlar ile diğer teknoloji devlerinin önüne geçmeyi hedefleyen şirketlerin başında geliyor. Ürettiği alternatifler ve kolay kullanım imkânları ile kullanıcıları kendisine çekmeyi hedefleyen şirket, Google Drive hizmeti ile de birçok kişiyi memnun etti.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte veri güvenliği ve depolaması da çok büyük önem arz etmeye başladı. Özellikle hemen herkesin birden fazla cihaz kullanmaya başladığı günümüzde tüm verilerin ortak bir yerde toplanması oldukça önemli bir husus. Google Drive de sunduğu imkânlarla bu işi layıkıyla yapan uygulamaların başında geliyor. Mümkün olduğunca kolay bir şekilde hizmet vermeye çalışan Google Drive, özellikle güvenlik endişesi olanların da içini rahatlatmak için birçok güvenlik önlemi alıyor.

Bu kadar dikkat çeken bir uygulama olsa da indirme sayısını büyüklüğü, Google Drive hizmetini gerçekten de önemli bir yere koyuyor. Google Play Store verilerine bakıldığında en baştaki uygulamalar toplumun her kesimi tarafından kabul görmüş uygulamalardan oluşuyor. Google Drive da geçtiğimiz hafta gelen veriler doğrultusunda bu uygulamaların arasında girdi ve 5 milyarlık indirme sayısına ulaştı. Google hizmetleri arasında Gmail, Google Chrome, Youtube 5 milyar barajını geçen uygulamalar arasında sayılabilir. Toplamda Google Play Store’de 5 milyar indirmeye ulaşan uygulama sayısı da 10 olarak biliniyor.

Her geçen gün çıkan yeni teknolojiler, kaliteyi arttırırken bir taraftan da depolama alanları üzerinde ek bir baskı oluşturuyor. Özellikle fotoğraf, video gibi sürekli olarak depolanmak ve hatıra olarak saklanmak istenen dosyaların nerelerde saklanabileceği de önemli bir sorun olmaya başladı. Tam da bu noktada Google, kullanıcıların bulut depolama sistemi olan Google Drive hizmetini kullanarak cihazlarında daha fazla boş alan açmasına yardımcı oluyor. Google, herkese sunduğu 15 GB depolama alanıyla da bir bakıma herkesin bir şekilde kendi uygulamasını denemesini bekliyor. Bu sınırlı alanı kullanan ve hizmetten memnun kalan kullanıcılar da daha fazla ücret ödeyerek daha büyük depolama alanları satın almayı tercih edebiliyor. Uygulamanın indirme sayılarından anladığımız kadarıyla bunu tercih eden kişilerin sayısı da azımsanmayacak kadar çok görünüyor.

Yazar |2020-01-23T12:26:07+00:0023.01.2020|

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın