Facebook Reklamcılar için Tatil Rehberi Yayınladı

Ekim-Kasım ayları, kullanıcıların çoğunun yaz alışverişlerini yapmak için uygun teklifler arıyorlar. Facebook’ta tatil alışverişlerine yönelik siteniz için reklam vermek istiyorsanız ve herhangi bir reklam stratejiniz yoksa, Facebook tarafından yayınlanan 2019 Tatil Pazarlaması Rehberi’ni inceleyebilirsiniz. Tüm rehberi direkt olarak indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Rehberin temelinde 6 temel konu yer alıyor.

Bu konular şu şekilde sıralanıyor:

  1. Erkenden tatil alışverişi yapanların sayısı gittikçe artıyor.
  2. Alışveriş yapanlar, sonuçtan memnun kalmazlarsa bir daha gelmiyor.
  3. Vitrin alışverişi yerini “Hikayeler”e bıraktı.
  4. İnsanlar alışverişini yedekleme amacıyla da yapıyor.
  5. Büyük alışveriş etkinlikleri uluslararası etki yaratıyor.
  6. Mesajlaşma, saygınlığı arttırıyor.

Hikayelerin ve mesajlaşmanın kullanımı, reklamcılık için çok önemli. Keza Facebook rehberinde de bu konulara yönelik olarak birçok tavsiyeye yer verilmiş. Kesinlikle söylenebilir ki, hikaye kullanımları gittikçe yükseliyor ve özellikle son dönemde yapılan yeniliklerle de çok desteklenen bir alan. Buna ek olarak tatil ürünleri satışını arttırmak için de hikayelere yeni şablonlar ekleniyor.

Yapılan anketlere göre insanların %69’u yeni ürünler ya da hizmetlere ulaşmak için Facebook ve İnstagram hikayelerini bir yol olarak görüyor.

Bunun yanında hikayelerde görülen markalara ya da ürünlere karşı ilgisinin arttığını belirtenlerin oranı %62 seviyesinde.

Tüm bunların yanında mesajlaşma da satışın temel olaylarından birisidir. Yine yapılan araştırmalar gösteriyor ki, insanların %65’i kendileriyle mesajlaşan işletmelerden alışveriş yapmalarını daha muhtemel olarak değerlendiriyor.

Henüz Facebook Messenger, henüz işletmelere göre tamamen entegre olmamış olsa da, buna yönelik yeni bir uygulama çıkartmaya hazırlanıyorlar.

Ayrıca Facebook Alışveriş Pazarlama Rehberi’nde, bir çeşit tatil takvimi de yayınlamış durumda. Buradan hangi tarihlerde ne tür etkinlikler yer aldığını ve tatil günlerini daha açık şekilde görebilir, pazarlamanızı buna göre planlayabilirsiniz. Özellikle bu rehber ile ilişkili olarak yayınlanan alışveriş aktivite grafiği de size fikir verebilecek görsellerden birisi.

Rehberde verilen bir başka infografikte yer alan bilgi de, sizi Facebook reklamları vermeye yönlendirecek türden. 2017 yılında insanların %39’u Facebook’u tatil alışverişi yapacak yeni yerler keşfetmek için bir seçenek olarak görürken, 2018 yılında bu değer %45’e kadar yükseldi.

Reklam verenler için yapılan bu rehberi okuyabilir ve siz de reklam stratejinizi buna uygun bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Yazar |2019-11-29T16:39:06+00:0021.11.2019|

Yorum Yap

Call Now ButtonHemen Arayın