facebook

SEO Çalışması Danışmanlığı

Blog

En iyi WordPress SEO Eklentileri

Günümüzde internet sitelerinin reklamları hakkında türlü denemeler yapılmakta ve SEO açısından önemli sayılabilecek her adım doğru ya da yanlış farkı gözetmeksizin insanlara sunulmakta. Fakat unutulan ya da önemsenmeyen konulardan biri ise Google tarafından kaliteli bir hizmete tabi tutulsa da sitelerin insanlar tarafından kullanıldığını unutmaksızın kaliteden ödün verilmemesidir. Bu konuda site yöneticilerine çok fazla iş düştüğü gibi bu yükü azaltmak adına ve SEO‘yu doğrudan ve doğru şekilde etkileyebilecek kendi içerisinde esnek yapılara sahip bazı eklentiler mevcut.

SEO’ların gelişirken sadece birkaç nokta ile ileriye alınması yerine farklı hizmetler de sunarak bu başarıya ulaşmak bu eklentiler sayesinde mümkün. Bu eklentilerin başında WordPress SEO By Yoast yer alıyor. Bu eklenti oldukça geniş çaplı pek çok adımı düzenlemenize yardımcı oluyor. Bu eklentinin en temel özelliği sayfa analizi yapabilmesi. Bununla beraber meta eklentilerini otomatik olarak optimize edebilirsiniz. Eğer sitenize link eklemek istiyorsanız bu eklenti sayesinde bunu çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer bir eklenti olan All In One SEO Pack paket bir eklenti olarak hazırlanmış olmasıyla yine oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. En önemli özellliği ise arama motorları optimizasyonu gerçekleştirebilir olmasıdır. Bu eklenti ile de meta eklentilerini yükleyebilirsiniz. Eklentinin yapabildikleri arasında daha birçok noktayı görebilirsiniz yine önemli özellikleri arasında yer alan Google Analytics desteği sunmaktadır. Özellikle kar amacı güden E ticaret siteleri için SEO entegrasyonu sunan ve bunun için yardımcı olan bir programdır.

SEO Ultimate eklentisi de yeni eklentilerden birisidir ve oldukça yararlı bir eklenti olarak değerlendirebiliriz. Bu eklentiyle beraber site etiketlerini düzenleyebilir meta açıklamalarınızı yeniden yazmanızı sağlayabiliyor. Üstelik bu eklentinin en büyük artılarından biri de bu eklentiyle beraber edineceğiniz ücretsiz birçok özelliktir.

Google XML eklentisi başka bir yararlı eklenti olarak karşımıza çıkan eklentiler arasında. Bu eklenti sayesinde Google, Yahoo, Msn ve Ask.com gibi büyük arama motorlarına uygun nitelikte siteler hazırlamanıza yardımcı olur ki bu sayede birbirleriyle paralel olan SEO sonuçları daha fazla site için birlikte değerlendirileceğinden direkt olarak başarıyı oldukça yüksek bir oranda ileriye taşır. Automatic SEO links eklentisi ile siteniz makalelerinin kelime oranlarını yükseltebilir bu sayede Google arama sonuçlarında daha fazla içerik ile doğrudan siteniz araştırmacılara sunulabilir. En özellikli eklentilerden biri olan biri olan bu eklentide buna benzer oldukça yararlı bir çok noktayı bulabilirsiniz

You may also like
Sürekli Backlink Alımı: Mükemmel İçerikle Birlikte
İyi SEO Firması Nasıl Anlaşılır

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage