facebook

SEO Çalışması Danışmanlığı

Blog

En İyi SEO Backlink Analiz Araçları

SEO Analiz Araçlarını kısa bir şekilde açıklayacağımız bu makale, aslında bir sonraki makalenin alt yapısını oluşturuyor. Bu Makale’de En iyi SEO backlink analiz araçlarını ele alacağız.
Majestic SEO adındaki analiz programı en çok tercih edilen ve en geniş kapsamlı program olarak değerlendirilebilecek bir programdır. Bu program ile geçmiş tarihleri üzerindeki analiz dilimlerini görebilen, tarihsel bilgi ve taze bilgi başlıkları altında da ayrı analizler yapabilen bir programdır. Fakat bu program tamamen ücretsiz olmadığından dolayı ücretsiz sürümü içerisinden bu özelliklerden çok azını bulabilirsiniz. Bu yüzden bu programı kullanmak istiyorsanız belirli bir miktar ücret ödemelisiniz. Bu konuyla ilgili bir şeyler söylemek gerekirse kesinlikle kullanım amacına en uygun hazırlanan program olarak kesinlikle parasının karşılığıdır. Üstelik bu program güncel bilgiler almakla yetinmiyor geçmişteki paylaşılan bilgilerinizin taze biilgilerinize oranını hesaplayarak başarı grafiğinizi çıkarmanıza olanak tanıyor.
Cognitive SEO backlink analiz programı öncelikle şunu belirtmek gerekir ki oldukça ileri boyutlarda sonuçlar sunan bir program olduğundan gönül rahatlığıyla kullanılabilecek diğer bir analiz programıdır. En önemli özelliklerinden biri hızlı bir analiz etme başarısı olmasıdır. Üstelik bu hıza diğer programlar gibi bazı link verilerini kendi veri tabanında saklayarak değil anlık olarak ulaşıp hesaplamasıdır. Bunun yanında bu programın başka bir artısı da kendi sitenizin analiz verilerine ulaşırken size en yakın ya da en uzak rakiplerinizi bu programa ekleyerek atmanız gereken doğru adımları ya da diğer sitelerin yanlış adımları hakkında bilgiler vererek sitenizin SEO geleceğinin başarılı bir grafiğe sahip olasını sağlıyor.
SEO Spyglass bir analiz aracı değil bir yazılımdır. Bunu belirttikten sonra bu yazılıma ulaşmanızın yolu bir Powersuite paketi edinmeniz. Bu paket içerisinde yer alan bu yazılım sayesinde diğer programların sunduğu geçmiş verilerini ve yeni verilerinizi analiz edebiliyorsunuz. Bunun yanında bu yazılımın belirli bazı problemleri olduğunu söyleyebiliriz. Gelen güncellemeleri ile bu sorunların aşılacağını düşünmekteyiz. Bu yazılımı incelememizin sebebi ise oldukça önemli bir görev üstlenmesi ki bu program çok fazla sayıda siteden veri çekebiliyor bunun sayesinde güncel bir yapı oluşturuyor. Diğer sitelerden veri çekmesi yüzünden kendi verileri ikinci planda kaldığı için çok fazla bir başarı gösteremiyor fakat çekilen bu bilgilerle kullanıcı sürekli site ile kendisi ilgilenir ise oluşan sonuçlar kısa biz zaman dilimi içerisinde kesinlikle engellenemez bir başarı olacaktır.
Blekko baklink analiz aracından ziyade arama motoru gibi çalışan bir araçtır. Fakat bu aracın önemli yanlarından bazıları analiz yazılımları gibi çalışarak bilgi verir. Bunun için bu programın yazılım aşamasında bazı fake verilerin önüne geçilmesi amaçlanmıştır ki bu programı indirmek istediğinizde site sadece sizin üyeliğinizi istiyor ve bu sayede güvenilir bir site sahibi olarak tanınıyorsunuz.

Ersin Tezcan
SEO ve SEM uzmanı. Rusya Federasyonu OMGU Mezunu. İyi Derecede İngilizce ve Rusça Biliyor. Farklı Dillerde Yayınlanmış 300 den Fazla Makalesi Var.
You may also like
İyi SEO Firması Nasıl Anlaşılır
Başarılı SEO Uzmanı
1 Comment

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage