Chrome 78 ile Karanlık Mod

İnternet tarayıcı piyasasının nerdeyse hâkimi konumundaki Google Chrome, yaptığı yeni güncelleme ile kullanıcılarına karanlık mod özelliğini sundu. iOS ve Android işletim sistemlerinde geçerli olacak bu güncelleme sayesinde, mobil kullanıcılar da son dönemlerde neredeyse tüm uygulamalarda çok sık şekilde kullanılan karanlık mod ile internet tarayıcılarında da tanışmış olacaklar. Yapılan yenilikler sonrası Google Chrome 78 olarak adlandırılan internet tarayıcısında karanlık mod haricinde masaüstü sürümlere de görsel yenilikler geliyor.

Bahsettiğimiz özelliklerin yanı sıra Google Chrome 78, birtakım iyileştirmelerle birlikte geliyor. Diğer tüm işletim sistemlerinde geçerli olmak üzere çeşitli güvenlik açıklarına ve hız sorunu yatan yazılımsal problemlerle çözüm üreten şirket, daha iyi çalışan bir internet tarayıcısıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Hali hazırda çok popüler olan tarayıcıyı en iyi yapan özelliklerden olan hız konusunda da çeşitli iyileştirmeler yayınlandı.

Android ile ilgili yapılan özellik güncellemelerine bakacak olursak, belki de en öne çıkan yenilik, senkronizasyon konusundaki geliştirmeler gibi görünüyor. Veri aktarıma ilişkin yapılan güncelleme sayesinde Google Chrome kullanıcıları, masaüstü ya da diğer mobil cihazlarındaki verileri istedikleri cihaza kolaylıkla taşıyabilecekler. Bu sayede veri aktarım konusunda kullanıcılarının işini rahatlatacak uygulamanın diğer özellikleri de kullanıcı memnuniyetine yönelik.

Karanlık mod desteğinin gelmesiyle Google Chrome kullanıcıları, hem Android’de hem iOS’da yeni görsel özellikler ile tanışmış olacak.

Android’e gelecek yeniliklerin haricinde iOS’a yönelik de kayda değer güncellemeler yapılmış durumda. En dikkat çeken özellik, kredi kartı kaydetme özelliği olarak göze çarpıyor. Güvenlik konusunda yaptığı önemli yatırımlar sonrasında Google, internet tarayıcına eklediği bu özellik ile hızlı alışveriş yapmaya olanak sağlıyor.

Yapılan tüm bu yenilikler ve daha fazlasına ulaşmak için Google Chrome tarayıcınızı güncellemek için, eğer otomatik güncelleme yapılmadıysa Android cihazınızdan Google Play Store’a, Apple cihazınızdan ise App Store’e girip kontrollerinizi yapabilirsiniz. Apple cihazlara gelen özellikleri kullanabilmek için cihazınızın işletim sisteminin iOS 13’e yükseltilmiş olması gerektiğini de unutmayınız. Diğer masaüstü cihazlarda güncellemeleri yapmak istiyorsanız, Menü kısmının altındaki Yardım bölümüne tıklamalısınız. Ardından karşınıza gelecek olan Google Chrome Hakkında seçeneğine tıklayarak internet tarayıcınızı güncelleyebilirsiniz. Güncellemelerin aktifleştirilmesi için tarayıcınızı mutlaka yeniden başlatmalısınız.

Yazar |2019-10-30T18:50:18+00:0025.10.2019|

Yorum Yap