Tema Akademi SEO Çalışması

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Tema Akademi SEO Çalışması2018-10-28T23:48:43+00:00

Project Description

Hedef

Bulunduğu sektörde lider olmak gibi yüksek hedefler koyan firma yönetimi zor günler yaşadığı 2015 yılı Mayıs ayında Seondex ile iletişime geçti. Yapılan ilk yüz yüze görüşmede firmanın mali durumu da göz önünde bulundurularak SEO hizmetleri teklifi verildi ve anlaşma yapıldı.

Rekabet oranın yüksek olduğu sektörde firmanın talebi doğrultusunda çok kısa sürede sonuç alınması gereken riskli projelerdi.

Yapılacak SEO çalışması en kısa sürede firmanın cirosuna ciddi anlamda katkı sağlaması gerekiyordu.

Çözüm

Firma yetkililerine riskler detaylı şekilde açıklanarak uygulayacağımız SEO tekniklerinin kısa sürede etkili olacağını fakat uzun vadede sitenin ceza almasına neden olabileceği açık ve anlaşılır şekilde izah edildi.

Onay alındıktan yaptığımız anahtar kelime analizinde ticari anahtar kelimeleri rekabeti yüksek ve rekabeti düşük uzun kuyruklu anahtar kelimeler şeklinde sıraladık.

Rekabeti yüksek anahtar kelimelere agresif SEO çalışması uygularken, düşük anahtar kelimeleri periyorduk olarak takip ederek daha düşük SEO uyguladık.

Çalışmalarımızın sonucunda 3 hafta gibi kıs bir sürede firmanın cirosunu ciddi oranda katlayacak dönüşümler aldık.

Halen tarafımızca yürütülen SEO çalışmasından dolayı 2016 yılında düşük kaliteli içerikten, yine aynı yıl site hacklendiğinden, 2017 yılında geçmişte yaptığımız kalitesiz backlink çalışmalarından dolayı web sitesi 3 kere ceza aldı.

Fakat her seferinde ekibimiz tarafından oluşturulan kriz masasında hızla aksiyon alarak bu cezaların hem firmanın cirosuna yansımasına engel olundu, hem de cezalar yapılan eşsiz çalışmalarla 1-2-3 ay gibi sürelerde kaldırıldı.

Yaklaşım

Seondex ekibi olarak Tema Akademinin ilk yerli müşterimiz olması, Türkiye’de müşterilerimize anlatmak istediğimiz ilk başarı hikayemizin olması için çok çaba sarf ettik.

Sitenin ceza aldığı her seferde hızla yönetime haber vermemiz ve onların bize güvenerek kaldıra bileceğimizi söylemeleri bizi bu yönde inanılmaz cesaretlendirdi. Müşterimizin bize güvenmesi, bizimde onların güvenlerini boşa çıkartmamamız yıllara yayılan işbirliğinin temellerini oluşturdu.

Süreç

Süreç web sitesinin başta belirlenen SEO stratejilerin yol kazalarına uğramasından dolayı kriz ve stabil şekilde halen devam etmekte.

Galeri

Stabil artan ticari anahtar kelimelerdeki yükseliş ile ilgili görseller.

Sonuç

SEO çalışmasına başladığımız ilk 3 haftadan itibaren firmanın cirosuna direkt etki ve Markalaşma.

600%

Dönüşüm

1200%

ROI

100%

Fazla Trafik

100%

Başarı Oranı