SEO Uzmanı

Profesyonel SEO Uzmanı

SEO Uzmanı2020-08-05T11:36:20+00:00

Project Description

SEO Uzmanı

SEO uzmanı arayışındasınız içeriği sonuna kadar okumanızı öneririz.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) insanlara Google, Bing, Yandex gibi arama motorlarında aradıkları, bilgi, ürün, hizmetleri bulmalarına yardımcı olur.

SEO Uzmanı Kimdir

SEO uzmanı, web sitesini arama motorları için erişilebilir, taranabilir hale getirmek için analiz yapan, stratejiler belirleyen, SEO stratejilerini uygulayan, raporlayan ve web sitesinin hedef kitlede yapılan arama sorgularıyla alakalı organik trafiğini arttıran kişidir.

Özetle, iyi bir SEO uzmanı işletmenizi dijital dünyada markalaştırarak, bilinirliğini, güvenilirliğini, satışları arttıran çözüm ortağınızdır.

Tecrübeli SEO uzmanı arama motorları algoritma güncellemelerine paralel olarak, kendine özgü modern SEO stratejileri geliştirir, siteyi sadece arama motorları için optimize etmekle kalmaz aynı zamanda kullanıcı deneyimi (UX)’i arttırmaya yönelik çalışmaları yürütür.

SEO Uzmanı Ne Yapar?

SEO uzmanı aslında web sitesinin her şeyinden sorumlu olan kişidir.  SEO uzmanı, Ahrefs, Moz gibi SEO araçları kullanarak rakip, sektör, hedef kitle, anahtar kelime analizi yapar, Google search console ile site sağlığını kontrol eder, Adwords reklamlarının performansını takip eder, Google analytics yardımıyla performansını analiz eder. Bunlar SEO uzmanının yaptığı işlemlerden sadece bir kaçıdır.

SEO Uzmanı Ne Yapar?

Büyün bu analizler, değerlendirme, takip, uygulama, engin tecrübe, sabır, irade, yenilikçilik, yaratıcılık, özgünlük gibi yeteneklerle birleştirilerek web sitesinin geleceğini belirleyen SEO stratejilerinin ortaya konmasını sağlar.

Profesyonel SEO Uzmanı, işletmenin markalaşmaya yönelik SEO stratejilerini belirlerken çalışma alanına Facebook, Twitter, İnstagram, Youtube, Pinterest gibi sosyal medya platformları yanında Wikipedia, Bloglar, Forumlar başta olmak üzere tüm platformlarını dahil eder. İşletmeye ait web sitesini ziyaretçilerine göre gerekirse bu platformlardan birine veya tamamına odaklanır. 

İyi SEO Uzmanı bunların yanında, WordPress, Joomla, Drupal, Magento, Blogger altyapıları bilmeli, karşılaştırma yeteneğine sahip olmalı ve web sitesinin ihtiyacına göre en iyisini tercih edebilmelidir. Bu altyapılarda en çok kullanılan Yoast SEO, Contact Form 7, Akismet, W3 Total Cache  gibi eklentilerini ihtiyaca göre etkin kullanır. Aynı zamanda, domain, hosting firması, sunucu, SSL sertifikası, E-Ticaret siteleri için ödeme yöntemleri başta daha pek çok faktör hakkında doğru tercih, bilgilendirme, uygulama yapar.

SEOndex SEO Uzmanı Ne Yapar?

Her web sitesi için minimum yapılacaklar listesi:

 1. Pazarlama Hedeflerini Anlamak: Müşterinin dijital pazarlama hedeflerini, sektördeki rekabet pozisyonu, rekabet avantajlarını, marka bilinirliği hedefini anlamak. Dijital pazarlama hedeflerinin ölçülebilir, gerçekçi, ulaşılabilir olduğunun belirlenmesi.
 2. Web Sayfası Optimizasyonu: Site İÇİ SEO ögelerinin (H-etiketleri, Görseller, Metin Yapısı ve Biçimlendirme) uygulanması. TF-İDF analizi, anahtar kelimelerin gizli anlamlarının, eş , zıt anlamlarının kullanılması. LSİ anahtar kelime kullanımı.
 3. Anahtar Kelime Analizi:  SEO uzmanı tarafından belirlenecek, en kısa zamanda hedeflere ulaştıra bilecek ticari, aranma hacmi yüksek veya uygun kuyruklu anahtar kelimelerin belirlenmesi. Anahtar kelimelerin sınıflandırılması, ciro artışı sağlayacak, yüksek potansiyel taşıyan anahtar kelimelerin belirlenmesi. Alternatif arama sorgularının belirlenmesi.
 4. Anahtar Kelime Eşleştirmesi:  Belirli başlıkları daha iyi optimize etmek için anahtar kelimelerin belirlenmesi veya eşleştirilmesi. Böylece, anahtar kelime marifetiyle spam yapma olasılığı ortadan kaldırılır.
 5. Google Görünürlüğünün Arttırması:  Belirlenen en önemli on anahtar kelimede anasayfa, açılış sayfası, ürün veya hizmet sayfasını Google ilk sayfaya yükseltilmesi. Google SERP’de tıklama oranına odaklanarak, Google bilgi paneli veya Youtube videoları ile görünürlüğü arttırmak.
 6. Kullanıcı Deneyimine Odaklanmak:  Kullanıcı deneyimini optimize etmek, sayfadan ayrılma süresini düşürmek, sayfa görüntüleme sayısını arttırmak, sitede geçirilen süreyi arttırmak, SERP (Arama motorları sonuç sayfaları) tıklama oranı (TO)’nı arttırmak, zengin metin veya görsel içerik üretmek.
 7. Sorunları Belirlemek ve Çözmek: Canonicalization, Pagination, 404 hataları, 301/302 yönlendirmeler, tarama hataları, kırık bağlantılar, sunucu hataları, yinelenen içerik, Robot.txt dosyası, hatalı site haritaları, kopya  İçerik, eksik alt Etiketler, kötü URL yapısı, yavaş web sitesi hızı.
 8. Lokal SEO & Schema Markup: %100 eksiksiz doğrulanmış Google My Bussines profili,  Google haritalar yerleşimi, yerel firma rehberlerine firma kaydı (adres, telefon vb) gibi aksiyonları içeren yerel SEO çalışması. Kullanıcıların görüş bildirebileceği platformlarda marka hesapları. Mikro ve yapılandırılmış veri uygulamaları.
 9. Kapsamlı Web Sitesi Analizi: Web sitesinin Google tarafından erişilebilir, indekslene bilirliğinin test edilmesi. Benchmark, Etkili HTML kodları, Google indeks durumunun kontrolü,  web sitesi içeriği envanteri, Moz ve diğer SEO araçları domain otoritesi faktörleri değerlendirmesi, trafik istatistiğin, anahtar kelime belirleme ve odaklanma.
 10. Rakip Analizi: SEO perspektifinden rakip web sitelerin iyi ve zayıf taraflarının belirlenmesi. Backlink profillerinin analiz edilmesi. Spyfu.com, Compete.com ve Semrush.com gibi araçların kullanılması.
 11. SEO, Dijital Dünyanın Takibi: Seondex ekibi olarak kendimizi asla yeterli görmeyiz, bundan dolayı white had SEO teknikleri geliştirmek için onlarca kaynağı takip ederiz, yeni trendleri ve gelişmeleri anından öğrenmek için efor sarf ederiz. Google’ın sıkı takipçisiyiz, Rankbrain, Caffeine, Hummingbird, Panda ve Penguin gibi Google Algoritma güncellemelerini takip ederiz.  Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bilir bu yeni gelişmelere göre SEO stratejilerimizi gözden geçiririz. Semrush Blog, Search Engine Land, Search Engine Journal, Moz Blogu gibi Dünyanın en iyi kaynaklarını sürekli tararız.
 12. Mobil Uyumlu Web Sitesi: İnsanlar ve arama motorları için mobil uyumlu web siteleri kurulumu. İçeriğin arama motorları ve kullanıcılar tarafından kolay erişilebildiği, arama motorları tarafından tarana bilen, her cihaza uyumlu responsive web sitesi sağlanması.
 13. SEO uyumlu Metin Yazarlığı:  Etkili başlıklar, Meta açıklamalar, alt başlıklar. Arama sonuçlarında tıklamaları arttıracak benzersiz meta başlıklar, açıklamalar, H etiketleri.  Sesli aramalar için hazırlık. İçeriklerde görsel ve video kullanımı.
 14. Yeni İçerik Fikirleri:  İlgi çekici, alakalı, özgün, benzersiz, özgünlük değeri yüksek içerik fikirleri. Zayıf içeriklerin başka sayfalarda birleştirilerek güçlendirilmesi, Google kalite yönergelerine uygun içerik önerileri.
 15. Mevcut Web Sitenin Geliştirilmesi:  Eski içeriklerin SEO uyumlu hale getirilmesi, sayfa başlık, açıklamaların düzenlenmesi. Gerekli görülmesi durumunda içeriklerin birleştirilmesi. Dil bilgisi hatalarının düzeltilmesi. Sayfaların amacına ve alakasına göre düzeltilmesi.
 16. CTA Düzeltilmesi: Dönüşüm oranını arttırmak için CTA mesajlarının yeninden düzenlenmesi. Fırsat, aciliyet duygusunu arttırıcı ifadelerin eklenmesi ve bu sürecin test edilmesi.
 17. Yeni SEO Stratejilerinin Geliştirilmesi:  Kalıcı başarı için SEO uzmanı uzun vadeli stratejiler belirleye bilir. Bu süreçte olası yol kazaları veya daha iyi sonuçlar almak için farklı modern SEO stratejileri geliştirir.
 18. Sürekli İçerik İyileştirme: Trafik ölçümleme ve harekete geçirme ifadeleri yanında veriler incelenerek etkileşim arttırılır. Risk en aza indirilerek, LSİ anahtar kelimelerin kullanıldığı, sunumu rakiplerden farklı içerik iyileştirilmesi yapılır.
 19. İçerik Yönetim Sistemlerini (CMS) : Popüler içerik yönetim sistemlerinin çalışma özelliklerini, avantajlarını ve dezavantajlarını bilerek gerekli görülen projeye entegre edilir: WordPress, Drupal, Joomla, Concrete5, DotNetNuke, Hubspot.com, Marketo.com, Raventools.com, Webceo.com, Buzzsumo.com, Sproutsocial.com, Instagram.com Linkedin.com. B2b, b2c, e-ticaret, açılış sayfaları, satış hunileri, müşteri adayı oluşturma gibi çeşitli pazarlama türleri için en iyi web sitesi geliştirme stratejilerini belirlenir.
 20. E-Ticaret Sistemleri:  E-Ticaret siteleri, alışveriş sepeti, çevrim içi ödeme yöntemleri, e-ticaret platformları, fotoğraf galerileri gibi çözümler ve yasalara uygunluğu konusunda bilgilendirme, öneriler.
 21. Gelişmiş SEO Teknikleri: Google, Yandex gibi arama motorlarında görünürlüğü en üst düzeye çıkarmak için gelişmiş SEO stratejileri uygulanır. Featured Snippets, Google Knowledge panel gösterimi, Google hızlı cevap kutusu gibi SERF alanlarında markayı çıkartmak hedeflenir.
 22. SEO Araçları Kullanımı:  Data ve metrik analizi yapmak, yorumlamak için etkili SEO araçları kullanılır. Google Search Console, Google Analytics,  Backlink analizi, Backlink profil analizi, Anahtar kelime analizi, sıralama takibi, tarama takibi ve benzeri pek çok faktör Moz Linkexplorer, Semrush.com, , Woorank.com, Ahrefs.com, Alexa.com, Gtmetrix.com, Screamingfrog.co.uk, Sproutsocial.com, Spyfu.com, SEOQuake, Ubersuggest.io, Hootsuite, Kwfinder.com, Yoast.com gibi ücretli veya ücretsiz SEO araçları kullanılarak takip, test, analiz edilir.
 23. Site Dışı SEO: Uzman SEO her web sitesine özel site dışı SEO stratejileri belirler. Blogerlar, İnfluencerlar gerekli görüldüğünde stratejiye dahil edilerek web sitesinin otoritesi, güvenilirliği, bilinirliği, trafiği arttırılır. Bu yapılırken insan faktörü göz önünde bulundurulur ve web sitesi hem Google gibi arama motorları hem de insanlar için optimize edilir.
 24. Web Sitesi İşlevselliği:  Genel site dolaşımı, site düzeni, menüler, altbilgi alanı, görüntü, renk düzeni, logo, vaficon önerileri sunulur. Kullanım koşulları gibi sabit sayfaların oluşturulmasına yardımcı olunur.
 25. Anahtar Performans Göstergeleri (KPI):  Sadece web sitesi için değil SEO uzmanının yaptığı çalışmanın etkisini ölçmek için Anahtar Performans Göstergeleri kriterleri belirleme. Örneğin: Google 1.,3. Sıra, trafik kaynakları, satış oranı vb.
 26. Mobil Aramalara Odaklanma: Responsive web tasarım ile mobil arama sonuçlarında yükselerek daha fazla trafik elde etmek. Sesli aramalar için site optimize edilir.Aylık SEO Raporu: Sürekli çalışmakta olan müşterilerimiz için aylık SEO raporu hazırlanır. Raporda, örneğin: aylık Google sıralamaları, en çok açılan sayfa, en fazla satılan ürün, en yüksek trafik kaynakları ve rakiplerle karşılaştırma.
 27. Sosyal Medya Hesaplarını Optimize Etme: Youtube, facebook, Twitter, İnstagram, Pinterest, Odnoklasniki, Vkontakte gibi sosyal medya platformlarındaki sayfaları sektör ve site ihtiyacına göre optimize etmek.
 28. Sosyal Medya İçerik Stratejileri:  Her sosyal medya platformuna özel, maksimum verim alma odaklı içerik pazarlama stratejilerinin hazırlanması, analizi, uygulanması, takibi.
 29. Web Sitesi Güvenliği:  Seondex SEO uzmanı sorumluluk alanında olmamasına rağmen SEO performansını direkt etkilediği için web sitesi güvenliğine yönelik, öneriler sunar, önlemler alır. SSL sertifikası, https:// güvenlik protokolünü ihmal etmez.  Kötü amaçlı yazılımlar ve spam faktörlerini Google Search Console’dan takip eder.  Güvenli ve güçlü şifreler kullanır, yazılımı güncel tutar. Web sitesi yedeğini düzenli alır.
 30. Markalaşma Danışmanlığı:  En iyi SEO stratejisi markalaşmaya yönelik yapılandır. Tecrübeli SEO uzmanımız aynı zamanda markalaşmaya yönelik SEO teknikleri uygular, buna Dijital PR dahile der, markanın itibar yönetimini üstlenir.
 31. Web Hosting ve Domain: Kaliteli hosting firmasının belirlenmesi, bu yönde tecrübelere dayalı öneriler, sunucu, server önerileri. Domain’in kullanım hakkının müşterimize ait olup olmadığının ve tam kontrolünde olup olmadığının tespiti, domain bitiş, uzatma tarihinin takibi. DNS ayarları, web sitesi hızı testleri ve takibi.
 32. Ücretli Reklam Kampanyaları:  Tıklama başına ödeme, PPC, Adwords reklamları yanında Facebook, Pinterest, İnstagram, Linkedin reklamları yönetimi, performans takibi.
 33. SEO Bütçesi Takibi:   Kampanya bütçesi yönetimi, müşteri için esnek SEO bütçeleri belirleme, yönetimi ve harcamaların şeffaf şekilde belgelenerek raporlanması.
 34. SEO Hakkında Bilinçlendirme:  SEOndex SEO uzmanı her müşteri için önce bir SEO analizi raporu hazırlar ve bu rapor sektör, rakip, hedef kitle, sitenin mevcut durumu ve daha pek çok kriteri kapsar. İlk yüz yüze görüşmede müşteri bu somut rapor üzerinden bilgilendirilirken, SEO hakkında müşterinin bilgisi ve bakış açısı da belirlenir. Buna paralel olarak bilgilendirme yapılır
 35. SEO Eğitimi: SEOndex ticari kaygılar ile müşteriyi elinde tutmak istemez, tam tersi müşteri memnuniyeti bizim için en büyük yatırımdır. Bu amaç doğrultusunda SEO eğitimi almak isteyen müşterilerimize kendi web sitesi üzerinden SEO eğitimi verilir.
 36. SEO Garantisi:  SEOndex doğrudan SEO çalışmaları için garanti vermez. Bu durum biraz da web sitesinin durumuna bağlıdır, yani, açık bir ifade ile garanti vereceği sektörler, web siteleri olduğu gibi, garanti veremeyeceği sektörler de vardır. SEOndex performans garantisi verir.

SEOndex’e Ulaşın

Profesyonel SEO uzmanı desteği almak için çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim formu veya  0216 631 86 80 telefondan bize ulaşa bilirsiniz.

  SEO Süreci

  SEO uzmanı tarafından belirlenen stratejiler analiz, uygulama, takip, analiz döngüsüyle devam eder ve rekabete göre süre belirlenir.

  Galeri

  Zamana yayılan istatistiklerin bir kısmı.

  Sonuç

  İki dönem olduğundan dolayı sadece ilk dönem ile ilgili sonuç

  100%

  Dönüşüm

  40%

  ROI

  100%

  Fazla Trafik

  90%

  Başarı Oranı