SEO Uzmanı

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

SEO Uzmanı2019-05-08T22:32:41+00:00

Project Description

Hedef

Daha çok Rusya, Ukrayna ağırlıklı Dünya çapında pek çok projeyi yürüten Universal Commerce Group yetkilileri uzun yıllardır Sosyal Medya danışmanlığı hizmetleri verdiğimiz Rusya dijital pazarlama ajansı üzerinden bizimle iletişime geçtiler.

SEO uzmanı arayışında olan firma yetkilileriyle yaptığımız ilk toplantıda anlaşma sağlandı.

Giyim sektöründe hizmet vermek istedikleri e-ticaret sitesi Modasto ile Türkiye üzerinden Avrupa’ya açılmak, yüksek gelirli yatırım yapmak istediler.

Nisan 2015 yılında yetkililerle yapılan bir dizi görüşmelerden sonra projenin SEO çalışmasını Seondex üstlendi.

Görüşmeler esnasında sitenin Almanya, Fransa ve diğer ülkelerdeki SEO çalışmalarını yürütecek Dijital Pazarlama Uzmanları da bulundu, sunduğumuz sosyal medya ve SEO stratejileri yetkililer tarafından onaylandıktan sonra Mayıs ayında çalışmalara start verildi.

Çözüm

Seondex tarafından firma yetkilileri ve bünyesinde çalışan SEO uzmanlarına sunulan SEO stratejileri takdir topladı. Tüm stratejilerini gerçekçilik üzerine kuran Seondex ekibi bu tür e-ticaret siteleri için 4 yıllık bir strateji belirlemişti.

Nisan 2015 tarihinde başlayan çalışmalarımız, sitenin, 1 yıl sonra Nisan 2016 yılında aylık 360 bin organik ziyaretçiye ulaşılmasını sağlarken, aynı bütçeyle farklı ülkeler için firma bünyesindeki SEO danışmanlarının yaptıkları çalışmalar başarısızlıkla sonuçlandı.

1 yıl sonunda aylık 360 bin ziyaretçi ve buna bağlı dönüşüm firma yetkililerini tatmin etmediği için tek taraflı olarak anlaşmayı iptal ettiler.

Kasım 2017 yılında firma yetkilileri aylık trafiğin 50 bine düşmesi ile birlikte firmamızla yeniden iletişime geçerek SEO çalışmalarını üstlenmemizi istediler. Anlaşma gereği 2 yıllık SEO stratejisi belirlendi, Ocak 2018 tarihi itibariyle 3 ay sonunda 120 bin trafik yine tatmin etmeyince tek taraflı olarak sözleşmeyi iptal ettik.

Pek çok başarılı projelerin arasına Modasto’yu koymamızın özel nedeni, bizim açımızdan bakıldığında başarılı giden proje yatırımcının sabırsızlığı yüzünden başarısızlığa dönmüştür.

Şüphesiz pek çok girişim sırf bu yüzden başarısız olmuştur.

Yaklaşım

10’un üzerinde uluslararası projede SEO, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya yönetimini üstlenen ekibimiz yabancılarla çalışma prensiplerine alışık olduğundan dolayı projeyi başarıyla yürütme konusunda sorun yalamamıştır.

Modasto ekibiyle yapılan tüm çalışmalarda açık ve anlaşılır şekilde avantajlar, dezavantajlar, riskler detaylı şekilde izah edilmiş, raporlama detaylı ve şeffaf bir şekilde kendilerine sunulmuştur.

Süreç

Süreç farklı ülkelerden SEO uzmanları ile yönetildi, proje sadece Türkiye’de başarılı sonuç verdi.

Galeri

Zamana yayılan istatistiklerin bir kısmı.

Sonuç

İki dönem olduğundan dolayı sadece ilk dönem ile ilgili sonuç

100%

Dönüşüm

40%

ROI

100%

Fazla Trafik

90%

Başarı Oranı

Call Now ButtonHemen Arayın