SEO Danışmanı

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

SEO Danışmanı2019-05-08T22:21:15+00:00

Project Description

Hedef

Depositphotos agresif büyüme hedefleri koymuştu. SEO danışmanı arayışında olan firma, bizimle daha önce çalıştığımız başka bir firmanın tavsiyesiyle iletişime geçti.

Pazarda lider olmak için web sitesi trafiği ve dönüşümleri arttıracak SEO ajansına ihtiyaç duymuştular. Ticari ve ticari olmayan anahtar kelimelerde yükselerek pazarda lider olmayı hedeflemişlerdi.

Bundan dolayı kendi bünyesinde çalışan SEO ekibiyle koordine haline çalışacak yaratıcı, yeni fikirler sunan en iyi SEO stratejileri sunacak uzmanlarla çalışmak istediler.

Uluslararası tecrübesi olan firmamızla iletişime geçtiklerinde doğru adrese geldikleri anladılar…

Çözüm

Depositphotos SEO birimiyle eş zamanlı yapılan haftalık online toplantılarda görev dağılımı yapıldı. Data ve metrik analizlerinin bir kısmı ortak bir kısmını ise kendileri yaptılar. Seondex ekibi olarak Türkiye dışında Rusya başta olmak üzere bir kaç ülkede daha çalışmaların yürütülmesini üstlendik.

Öncelikli olarak detaylı anahtar kelime, backlink analizleri yaparken, Depositphotos’un marka bilinirliğini arttıracak farklı çalışma modelleri, partner arayışlarına başladık.

Uzun hazırlık sürecinden sonra 12 aya yayılacak SEO stratejimizi sunduk, firma tarafından onayladıktan sonra çalışmalarımızı 2 temek üzerine oturttuk.

  • Firmanın marka değerini,  bilinirliğini arttırarak güven sağlamak.
  • Belirlenen anahtar kelimelerde yükselerek dönüşümü sağlarken, diğer taraftan Türkiye ve diğer sorumlu olduğumuz ülkelerde büyük güvenilir firmalarla çözüm ortaklığı sağlamak.

Teknoloji, Sağlık, Moda, Haber siteleri başta olmak üzere popüler bloggerlar ve diğer çok geniş yelpazeye yayılan yüzlerce partnerle firmanın işbirliği yapmasını sağladık.

Sonuç olarak 1 yıllık SEO çalışması sonucunda sitenin sadece Türkiye’deki trafiğini 3 katlarken, dönüşüm oranını tüm zamanların en iyi seviyesine çıkartmayı başardık.

Yaklaşım

Seondex daha önce yabancı yatırımcılarla pek çok projede bulunduğu için aldığı sorumluğun bilincinde hareket ederek öncelikli olarak SEO’ın bir parçası olan marka değerini öne çıkarttı.

SEO stratejisinin merkezine oturttuğumuz marka değeri uyguladığımız diğer çalışmalarla dönüşümü arttırdı.

Süreç

Süreç firmanın web sitesine özel hazırlanan SEO stratejisine göre işledi ve 4 önemli ayak üzerinde yönetildi.

Galeri

Projeye ait bazı istatistik görsellerini inceleyebilirsiniz.

Sonuç

Son 12 ayda Seondex aşağıdaki sonuçları aldı

300%

DÖNÜŞÜM

100%

ROI

250%

FAZLA TRAFİK

100%

BAŞARI ORANI

Call Now ButtonHemen Arayın