SEO Çalışması

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

SEO Çalışması2019-05-08T22:40:57+00:00

Project Description

Hedef

Digibus Dijital Pazarlama, Sosyal Medya Ajansı, E-Ticaret Danışmanlığı işbirliği ile Eylül 2018 tarihinde başladığımız SEO çalışması hala devam etmektedir. Aysha dergisinin elde ettiği başarıyı dijital ortama taşıyacak SEO ve Sosyal Medya ajansı arayışında olduğu bir dönemde ekibimizle iletişime geçmesi ile birlikte yapılan uzun süreli görüşme sonucunda anlaşmaya varıldı.

Dergi yönetiminin hedeflerinin büyük olmasına karşın sitenin ”Google Doğal Olmayan Linkler” cezası almış olması işleri sarpa sarmış ve projeyi her SEO ajansının alamayacağı riski yüksek proje haline getirmişti.

Oluşturduğumuz kriz masasında Digibus yönetimiyle eş zamanlı strateji belirlerken, bizden önceki SEO ajansının habersiz şekilde evlere şenlik yeniden değerlendirme isteğinin reddedilmesi işlerimizi daha da zorlaştırmıştı.

Digibus yönetimiyle birlikte eş zamanlı gerekli güvenlik önlemleri alarak, öncelikleri belirledik ve Google cezasının kaldırılmasını 1.sıraya koyduk.

Çözüm

Seondex ekibi olarak cezanın kaldırılmasına yönelik çalışmalarımıza hızla başladık. Buna göre;

  • Backlink analizi,
  • Linklerin sınıflandırılması,
  • Olası yönlendirme yapılan domainlerin belirlenmesi,
  • Link alınan site otoriter olsa bile metnin spam teşkil edip etmediği gibi onlarca kritere göre elde ettiğimi data’yı en detayına kadar inceleyerek arşivledik.

20 güne yayılan ceza kaldırma çalışmamız bitince yeniden değerlendirme isteğimiz…

Kabul edildi…

İlk hedefimize başarıyla ulaştıktan sonra, ceza alan siteye yönelik uygulanacak adı gün yüzüne çıkmamış SEO stratejileri geliştirerek halen devam etmekte olan, site trafiğine olumlu yönde etki eden çalışmalarımız devam etmekte.

Google cezasını kaldırırken eş zamanlı Mobil SEO ve Teknik SEO çalışmalarını yürüttük.

Yaklaşım

Şeffaflığa önem veren SEO ajansı olarak bizimle çalışmak isteyen müşterilerimize durum neyse onu açık, anlaşılır dille izah ederiz. Hedeflerin mümkün olup olmadığını, mümkünse ne kadar zamanda, nasıl olacağını, değilse projeyi almayacağımızı anlaşılır bir şekilde izah ederiz.

Aysha yönetimine anlaşma aşamasında aynı izahta bulunduk ve tercihlerini Digibus, Seondex dijital pazarlama ajanslarından yana kullanmalarının ne kadar doğru bir isabet olduğunu ilk aşamada göstermenin gururunu yaladık.

Süreç

Süreç Digibus yönetimiyle ortak takip edilmektedir ve kriz yönetimi bugün itibariyle devam etmektedir.

Galeri

Görseller, gizlilik anlaşması çerçevesinde paylaşılmıştır.

Sonuç

Halen devam etmekte olan SEO çalışmasının ilk aşaması itibariyle

10%

Dönüşüm

10%

ROI

20%

Fazla Trafik

100%

Başarı Oranı

Call Now ButtonHemen Arayın