Kefline SEO Çalışması

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Kefline SEO Çalışması2018-11-04T21:22:02+00:00

Project Description

Hedef

Rusça SEO ve Sosyal Medya hizmeti verdiğimiz 20’nin üzerinde siteden en çok sorun yaşadığımız Kefline.ru’yu özellikle referanslarımıza aldık. Sitenin hedefi bünyesinde sınırsız sayıda yazar toplayarak oluşturduğu otoriter içeriklerle kısa sürede viral olmak ve sponsor reklamlarla gelirini arttırmak.

Açılışından itibaren onlarca yazarla yayın hayatına başlayan web sitesinin peşini şansızlıklar bırakmadı. Bir de buna Rusya gibi rekabetin yüksek, kaliteli içerek üreten rakipleri katınca işler iyice sarpa sardı.

Açılış tarihinden 12 ay sonra site defalarca saldırıya uğradı ve bu yüzden Google tamamen indexten siteyi kaldırdı.

Çözüm

Öncelikli olarak Google tarafından güvenli olmadığı için indexten kaldırılan web sitesinin cezasının kaldırılması gerekiyordu. 20 günlük çalışma sonucunda sitede ceza almasına neden olan unsurlar belirlenerek yeniden değerlendirme isteği oluşturuldu.

Yeniden değerlendirme isteği olumlu sonuçlanınca site içi SEO çalışılmasına ağırlı  verildi.

SEO çalışmaları devam ediyordu ki Rusya pazarında olmanın bir dezavantajını daha yaladık. Yeniden indexten kaldırılan sitenin geri getirilmesi için tarafımızdan çalışmalar başlatıldı.

Yine olumlu sonuç almayı başardık.

Site hızı başta olmak üzere, site içerisinde yoğun optimizasyon çalışmaları yaptık, bu arada sunucu, hosting değişikliği yaptık, güvenliği arttırdık ama site Google sıralamalarında bir daha geri dönüş sağlayamadı.

Normalde olmadı diyerek projeden çekilmek her SEO ajansının tercih edeceği bir durum ama Seondex için değil. Sorunlu, enkaza dönmüş sitelerin müptelası Seondex ekibi olarak hızla Google dışında farklı trafik kaynaklarına yönelme kararı aldık ve aksiyon aldık.

Çok sayıda yabancı firmaya sunduğumuz başta sosyal medya danışmanlığı tecrübemizi devreye soktuk. Trafik alacağımız kaynakları belirleyerek çalışmalarımıza başladık.

Seondex ekibi olarak dönüşüm odaklı çalıştığımız için aslında başarısızlığa uğraması gereken projeye özel stratejiler geliştirerek dönüşümü sağlamayı, dolayısı ile yatırımı kurtarmayı başardık.

Klasik SEO ajansları haklı olarak sınırlı sayıda trafik kaynaklara odaklanırlar sonuç alamayınca pes edebilirler. Fakat dijital dünyada işinizi geliştire bileceğiniz o kadar fazla platform var ki.

Yaklaşım

SEO ajanlarının çoğu sorunlu projelere haklı olarak girmek istemez. Riski yüksek projeler hem doğal çalışmanızı engeller, hem de ekibi strese sokar… Hızlı ve riskli kararlar almanız gerekir.

Rusça SEO çalışmasını yürüttüğümüz Kefline.ru’da cezalar ardı ardına geldiğinde kolay olanı yapıp bıraka bilirdik. Sonuç olarak bu durum bizden kaynaklanmamıştı ama biz zor olanı seçerek projeyi bulunduğu noktadan alıp iyi bir noktaya getirmeyi başardık.

Süreç

Başta hazırlanan SEO stratejisi meydana gelen ciddi yol kazaları yüzünde değiştirildi ve başarıya ulaşıldı.

Galeri

SEO ve Sosyal Medya ile ilgili bazı görseller

Sonuç

Halen devam etmekte Sosyal Medya SEO çalışmaları sonucu

500%

DÖNÜŞÜM

1500%

ROI

1000%

FAZLA TRAFİK

100%

BAŞARI ORANI