Blog

Sürekli Backlink Alımı: Mükemmel İçerikle Birlikte

Link inşası ve backlink çalışmalarında en önemli element nedir ? diyes sorulsa ben ‘‘ Mükemmel İçerik’’ derdim. Belki bazı Seo uzmanı arakadaşalarıma saçma gelecek ama ne tür Link İnşası yapılırsa yapılsın buna uyumlu olan tek elementin içerik olduğunu söylemeye devam edeceğim.

Kesinlikle unutmayınız, içerik herşeydir, benim yazadığım bütün makalelerde bunun alrını ısrarla çizdiğimi göreceksiniz aynı şekilde bu yazıda konuya giriş yapmadan önce içeriğin önemine vurgu yapma gereği hissediyorum. Eğer kalıcı bir başarı sağlamak istiyorsanız içerikten asla ve asla ödün vermemeniz gerekmektedir, SEO ile alakalı Link İnşası, Backlink alımı v.s çalışmalarda bazı eksiklikler giderilebilir, eksikliklerin olması sorun olmayabilir ama içerik konusunda asla taviz vermemelisiniz ve sürekli en mükemmel içeriği oluşturmayı hedeflemelisiniz.

Değer Oluşturmak En Önemli Elementtir:  Bir web sayfasının en önemli öğesinin içerik olduğuna işaret ettik, şunları net bir şekilde ortaya koymamız gerekiyor:

Backlink

Resimde belirttiğim ve buna benzer bir çok nedenlerden dolayı, Link İnşası çalışması backlink alımlarında çok kaliteli içerik gereksiminin karşılanması gerektiği noktasında umarım ikna olmuşsunuzdur.

Şimdi asıl konumuza dönebiliriz. Bu yazımda klasik backlink alımından bahsetmeyeceğim. Çok fazla önemsenmeyen ama çok önemli olan Bağlamsal Linklerden bahsedeceğiz. Ve yazının devamında görsel olarak içeriği mümkün olduğunca desteklemeye çalışacağım, böylece anlaşılması daha kolay olur diye düşünüyorum.

Bağlamsal Linker, genelde içeriğin içerisinde yer alan link tipleridir ve linkler içerikte bir kelimeyi veya düşünceyi temsil ederler. Bu linkler doğal olduğu gibi, manual olarak da alınabilir, özellikle blog yorumlarında ( her ne kadar blog yorumlarının artık eskisi kadar etkili olduğunu düşünmesem de). Doğru şekilde yapılan backlink alımı bir çok bakımdan siteye katkı sağlar, trafiğin artması ve sıralamaları dolaylı olarak etkiler. Fakat backlink alımı yapılırken, sonu ceza almakla sonuçlanan bazı dramatik tecrübeleri hepimiz edinmişizdir.

Link İnşası kollektif çalışmanın bir portatif elementidir ve bunu yapmaktaki amaç, firma, site veya ürünün hedeflenen kitleye daha iyi tanıtılmasıdır.

Link İnşasına Olumlu Yönde Etki Eden Elementleri Şu Şekilde Sıralayabiliriz:

 • Ürün geliştirme
 • İçerik ve Ticaret ürünleri
 • Online Markalaşma
 • Çevrimdışı Markalaşma
 • İlişkiler

Bağlamsal Link İnşası çok çetin bir iştir ve çok çalışmayı gerektirir. Amacı, backlink almak değil, kazanmaktır, yani başkaları size backlink vermelidir. Bunun en önemli sebebi ise çok kaliteli hizmet sunmanız, ürününüzün kaliteli olması veya mükemmel ötesi ve faydalı içeriğinizin olması, ya da firmanızın müşterilerini mükemmel derecede menun etmesidir. Bütün bu özellikleri barındıran markanızı bilen kişiler haliyle başkalarının da sizden veya ürününüzden haberdar olmasını isterler.

Ortaya mükemmel bir iş, ürün veya marka çıkarmak aslında size zaten otomatik olarak backlink olarak gerdi dönecektir, Bağlamsal Link’in  temel felsefesi budur ve emin olun çok zor bir süreçtir, çünkü bu süreçte değer oluşturmak zorundasınız.

Bağlamsal Link Çalışmalarını Kolaylaştıran Faktörler:

Online pazarlama faaliyetleri zinciri, doğru bir zemin üzerinde yürütüldüğünde site link mıknatısı haline dönüşür. Böylece sizin bile planlarınızda olmayan kanallardan sitenizin arama motorlarında görünürlüğüne yardımcı olacak sonuçlar alırsınız ( bana inan bu işe yarıyor). Bunun sebebi ise site içeriğinizin çok fazla insan tarafından görülmesi doğal link edinme noktasına olumlu yönde katkı sağlamaktadır. Sürekli olarak link edinmenizi sağlayacak bazı faktörler aşağıdaki gibidir.

 

Sürekli yeni içerik üretmek

Doğrusunu söylemek gerekirse, özellikle bireysel girişimciler için sürekli içerik üretmek çok zor bir iş, çünkü yapmanız gereken başka şeylerde vardır. Benim açımdan olaya bakacak olursak, ben şahsen haftada sadece bir tane makale yayınlayabiliyorum.

Bunun en büyük nedeni ise, blogu’mu ziyaret eden kullanıcılara özgünlük değeri çok yüksek ve faydalı bilgi sunmayı amaçlamış olmam, vereceğim bilginin faydalı olduğuna emin olmam içeriğe çok daha fazla odaklanmama neden oluyor. Bu şekilde içeriğe odaklanmam’ın nedeni şüphesiz sadece tonlarca backlink kazanmak değil, aynı zamanda potansiyel müşteri bulmak diğer bir neden. Bu şekilde bir bakış açısıyla çalışmam aynı zamanda blogum üzerinden işbirliği ve yeni ilişkiler geliştirebileceğim insanlara da ulaşmamı sağlıyor. Diğer taraftan, eşsiz içerik üretebilecek mükemmel blog yazarları ile tanışabiliyorum.

Neyse, çok az içerik girdiğinizi göz önünde bulundurursak, oluşturduğunuz her içeriğin size ortalama 10 link kazandırdığını düşünürsek, ayda 4 makaleden toplam 40 link elde etmenizi sağlayacaktır. Bu yazıda ayrıca bunları göstereceğim. Şimdi backlink canavarlarının bu söylediğime bakarak dalga geçtiğimi içlerinden geçirdiklerine eminim ama ben emin olun doğru ve zor ola şeyden bahsediyorum.

 

İçerik Geliştirme Stratejileri

İçerik oluşturma yalnızca başlangıç aşamasıdır, içeriği desteklemediğiniz sürece yapabilecekleri fazla bir şey yok. İçeriğin nasıl destekleneceğine dair daha detaylı bir makale ele alacağım ama burada kısaca sıralayacak olursak, sosyal medya çalışmaları ( G+, Facebook, Twitter, Linkedin), e-mail gönderme v.s, yani temelde sosyal medya sayfalarınız burada önemli rol oynuyor.

backlink-içerik

Oluşturduğunuz içeriğin sitenizi ziyaret eden insanlara hatta hitap ettiğiniz sektöre faydalı ve bilgilendirici olduğuna emin olmanız gerekir, ancak bu durumda içeriğinizi size backlink sağlayabilir. Aksi halde, bir faydası olmaz.

İçeriği destekleme, içerik geliştirme aşamalarındandır ve zor bir süreçtir ama karşılığı size fazlasıyla dönecektir, hem pazarda kendinize yeni alanlar açmak adına, hem güven olarak. Aynı zamanda geri dönüş, daha fazla doğal link olarak olacaktır.

Sosyall Medya

Gün geçtikçe kullanımı ve kullanıcı sayısı artan soyal medyanın yardımıyla oluşturduğunuz eşsiz içeriklere takılan gözbebeği sayısı artacaktır. Sosyal medya içeriğinize ulaşılma hacmini attıracak ve sitenizi sürekli takip eden insanlar kendi çalışmalarında sizin verilerinizi refernas olarak kullanacak ve sizi örnek alacaktır. İşte bunu şayet başarabilmişseniz, gerisi ip söküğü gibi gelir.

Sosyal Paylaşım Ağlarında Güçlü Bir Takip Silsilesi Nasıl Oluşturulur:

 • Sürekli, mükemmel ve paylaşmayı teşvik eden içerik üretmek.
 • Okuyucularınızın sosyal medyada sizi takip etmelerini onlar için kolaylaştırın (sosyal medya paylaşım butonlarının kullanın).
 • Sosyal medya’da içeriğinizle ilgili konuşmalara katılın ve markanızın konuşulduğu platformlar oluşturun.
 • Başkalarının içeriklerini de paylaşım ve bu konuda onları bilgilendirin, özellikle kendi sektörünüzdeki kişilerin içeriklerini paylaşın.
 • İçeriğinizi paylaşan kişileri takip edin, bulun ve onlara teşekkür edin.
 • Bir ittifak ağı kurun.

Son üç maddeyi özellikle ekleme gereği hissettim. Bu maddeler özellikle Amerika ve Batı ülkelerinde mükemmel şekilde işlemekte ama maalesef ve üzülerek söylemeliyim ki, ülkemizde tam tersi olarak işlemekte. Bunu da çekememezlik ve bencillik olarak algılıyorum,

 

backlin-seo

İçeriği Aramalar İçin Optimize Etmek

Link inşasının en önemli elementlerinden bir tanesi, içerik bağlantınızın aramalarda görünmesini sağlamaktır, yoksa insanların içeriğinizden haberdar olmaları yayınlanmasından sonra aylar sürebilir.

İçerik oluşturan insanlar kendi içeriklerini aramak için bile arama motorlarını kullanmaktadırlar. Bu yüzden içeriğinizi arama motorları için optimize etmeniz elzemdir, ayrıca içeriği optimize etmeniz arama motorlarına içerik hakkında güçlü sinyaller vermenizi  sağlayacaktır.

Farklı topluluklardan trafik almak

2002-2005 yıllarında yani neredeyse 10 yıl önce, profosyonel anlamda oluşturduğum ilk proje kafline.com için (bunun adının SEO alduğunu bilmiyordum) Link İnşası oluşturup siteye ziyaretçi akışı sağlamak için o dönemler çok daha popüler olan Forum ve Chat kanallarını ( Yahoo, Hotmail v.s) kullanıyordum, bununla birlikte e-mail grupları  vazgeçilmez kanallarım arasındaydı. Ama enerjimi daha çok forumlarda harcıyordum ve 10 yıl sonra geriye bakıyorum da buna değdi.

Çünkü forumlar üzerinden çok geniş bir kitleye ulaşarak internet üzerinden insan ilişkilerimi geliştirebildim. Mübaalasız söyleyebilirim ki bu platformlardan bunca yıl geömesine rağmen bazı bloglarım için hala trafik alabiliyorum ve o yıllardan kalam ilişkilerimi kullanarak bazı konularda işbirliği yapabileceğim insanlar bulabiliyorum.

 

Eğer sitenizde mükkemmel içerikler oluşturuyorsanız kendiniz başlı başına bir topluluk kurabilirsiniz ama daha işin başında iseniz topulukları bulup onların aralarına karışmanız gerekir. Forum olarak bu konuda R10, Shiftdelete,donanımhaber gibi platformları kullanabilir veya kendi sektörünüze ait forumları bulabilirsiniz.

Bütün forumlarda aktif olmak yerine en kaliteli forumlarda aktif olmaya çalışın. Çünkü platformlarda nicelik değil nitelik önemlidir. Nitelikli 3-5 forumda aktif olmak yeterlidir. Bu başlık altında hep forumlardan bahsettima ama topluluk bulabileceğiniz tek platformlar forumlar değil şüphesiz. Daha farklı topluluklar bulmak için tecrübelerinizden ve hayal gücünüzden faydakanın, sadece bir platform atakılıp kamayın.

Güven Sinyalleri

Sitenize gelen insanların sizi nereden bulurlarsa bulsunlar mükemmel içerikler paylaştığınızdan şüpheleri olmamaları gerekir. Güven bu noktada çok önemli olduğu için içerik kalite çıtanızı sürekli yüksek tutmak zorundasınız. Google kuralları artık nicelik yerine nitelik diretiyor. Diğer bir ifade ile söyleyecek olursak, hem arama motorlarının gözünde hemde okuyucularınızın gözünde güven sağlamalısınız, bunu da ancak dürüst bir şekilde oluşturduğunuz içerikle  sağlayabilirisiniz.

Kaliteli içerik aracılığı ile oluşturduğunuz güven sayesinde, belli bir süre sonra oluşturduğunuz bu güven sinyalleri siz istemeseniz bile okuyucularınız tarafından yayılacaktır, hatta belki de sizi şaşırtacak noktalara varacaktır.

Bağlamsal Link Alımı

Aşağıda sıralayacağım faktörlerin toplamını yaptığınızda hak ettiğiniz backlinkleri alacağınıza inanıyorum. Aldığınız bu backlinkler sayesinde ve oluşturduğunuz kaliteli içeriklerle birlikte arama motorlarında üst sıralara yavaş ve emin bir şekilde yükseleceğinizden şüphem yok.

Fakat yeniden belirtmem gerekir ki bu çok zaman alacaktır ve yeterince zahmetli olacaktır ama imkansız değildir. Zor iş ama değer.

Marka Tanıtımı

 

Backlink odaklı içerik oluşturma işlemi üç şekilde yapılabilir:

 • Viral İçerik – içerik yüksek bir gösterim sağlar ve aynı derecede sosyal medyada yüksek hacimli paylaşım elde eder ve böylece arama motorları nezdine önemi artar bu durumda sıralamada iyi bir yer almasına neden olur.
 • İngografikler – Günümüzde kullanımı giderek artak bir tekniktir, görsel olarak anlaşılması kolay içerik sunduklarından dolayı kullanıcılar ve arama motorları için yüksek değer taşırlar. İnfografiklerin içerisine siteniz yönlendirilen gerilinkler eklenebilidği için, artı bir fayda sağlarlar.
 • Uzun vey Epik içerikler – Bu tür içerikler detaylı açıklamalara girerek yüksek değer oluştururlar, içerik içerisinde grafikler, infografkler, video ve görseller koyarak referans oluşturacak makaleler ele alırlar.Özellikle Moz, Mashable gibi sitelerde bu tür içerikleri sık sık görmek mümkün.

 

Başka bloglarda marka tanıtımı veya açıklaması hakkında size örnek teşkil edecek bazı örnekleri sunmak istiyorum:

 • Yurarıdaki iddialarımı desteklemek ve görsel olarak daha iyi kavramanızı sağlamak.
 • Türkiye’nin önde gelen Seo uzmanları ve firmaları ürün ve markaları detaylı olarak anlatma gereği hissetmişler. Neden?
 • Kalite değeri yüksek marka, ürün, içerik siz istemesiniz bile dünyaya duyurulur.

backlink ve seo

Referans Linkler

 

Referans Linkler başlığını açma gereğini sonradan hissettim. Malum, içerik oluşturma, diğer bir ifade ile makale yazma artık bir sektöre dönüştü. Fakat, 150-250 kelimelik yazıların makale olarak adlandırılmasını anlayabilmiş değilim.  Yazının bir çok bölümünde değindiğimiz gibi, arama motorlarının artık niceliğe bakmadığını söylemiştik. Nitelikli ve yüksek kaliteli içeriklerin teşvik edildiği ve düşük kaliteli içeriklerin ise cezalandırıldığı bir süreçte 150-250 kelimelik içeriklerin kaliteyi ne kadar yansıtacağı ortada değil mi. Ki, artık detaylı ve uzun yazmanın dışında özgünlük değerini arttırmak için görsellerin ön plana çıktığı bir süreçte, kısa makalelerin atıl yatırım olduğunu düşünüyorum, paravan bloglar’da kullanılacak olsalar bile.

İçerisi video, grafik ve görsellerle beslenmiş detaylı ve uzun yazılar, makaleler, içerikler web sitenize ddeğer katacaktır. Böylece referans linklere ve otoriter bir websitesine sahip olmuş olacaksınız. 150-250 karakterlik yazıları, paravan bloglarda tanıtım yazısı olarak bile kullanmayın.

 

Bu Linkleri neden verdim:

 • Referans linkler oluşturulacak makalelere örnek olması açısından önemli başlıklar. Geçtiğimiz aylarda ele aldığım bu makaleler bir çok platformda paylaşıldı ( kaynak belirtilmeden) . Bunun en büyük sebebi, alanlarında otoriter içerik olmalarıydı. 150-250 cümleden oluşan makalelerden referans linkleri alınmaz, bu hacimdeki bir yazıdan bir makalenin girişi bile yazılamaz.

Yazının en başında bahsettiğim zorlukları umarım şimdi daha iyi analamaya başlamışsınıdır. Genel mantık ve kanaat,  bir websitesini gereksiz ve çok fazla özgünlük değeri olmayan içeriklerle doldurmanın site sahibine geçici başarı sağlamaktan başka bir faydası olmayacağını, Google’ın son yıllarda yaptığı bütün güncellemeler sonucunda geleceğin kaliteli içerik oluşturan ( tanıtım) sitelere ait olduğunu anlamak hiç de bu kadar zor olmaması gerekirdi aslında. Google ile sürekli barışık kalmak için yapacaklarımızı sıralayacak olursak:

 • Aranan İçerikler Oluşturmak: Web sitesinin pozisyonuna göre ve yükselmek istenen anahtar kelimelerin aranan varyasyonlarında içerik oluşturmak. Yani arama motorlarında internet kullanıcılarının aradıkları kelimelerde içerikler oluşturmak.
 • Çüzüm Sunun/ Bilgi Verin: Bütün internet kullanıcılarının internette bir şeyler aramalarının nedeni vardır ama ortak neden bilgi edinmektir, kimisi bir sorunu çözmek isteri kimisi bir konu hakkında bilgi edinmek ister. Oluşturduğunuz içeriğin kullanıcıların gereksinimlerine cevap verip vermediğine emin olun.
 • Farklı İçerik Formatları Kullanın: İçerik sadece yazı yazarak oluşturulmaz. Video, Resim, Grafik, İnfografikler le iöerikler oluşturabilir bunları yazıların içerisine serpiştirerek içeriği zenginleştirebilirsiniz.
 • Sitenizin İskeletini İyi Oluşturun: Sitenizi oluşturuken, kendi beğendiğiniz şekilde değil, kullanıcıların her hangi bir bilgiye en kolay şekidle ulaşabileceği şekilde oluşturmalısınız. Sitenizin her hangi bir yerindeki bir bilgiye en kısa yoldan nasıl ulaşabileceklerini belirleyip ona göre tasarımını hazırlamalısınız. Çok karmaşık, kompleks web tasarımlarından mümkünse uzak durun.

Şimdiye kadar daha çok detaylı olarak içerik oluşturma marifetiyler sürekli olarak nasıl backlink kazanabileceğinizden bahsettik, fakat yazının içerisinde alınan linklerin takip edilmesi ve marka, ürün, site veya içeriğinizden bahsederek link veren site sahiplerine bir teşekkür etmeniz gerektiğini yazmıştm. Bunu  yapabilmek için sitenizin aldığı backlikleri takip etmeniz gerekir, ki bunu genel anlmada zaten yapmalısınız.

 

Doğal Linkleri İzleme

Doğrusu, son birkaç haftadır kendime ait olan sitelere linl veren diğer sitelerin takibini yapabilmiş değilim ama her ne kadar ara versem de, elimden geldiğince geri dönüş yapmaya çalışırım. Bu şekilde bir tutum içerisind olmak, aynı zamanda acil durumlarda çok fazla efor ve zaman kaybına neden olmadan işbirliği yapabileceğiniz insanları bulmanıza yardımcı olur.

Eminim, sitenize verilen linkleri izleyebileceğiniz bir çok yöntem ve yazılım biliyorsunuzdur, ama şimdi anlatacaklarım belki bilmeyenler için yeni bir bilgi olur, bilenler için de tekrar olurJ

Link İnşası Araçları

Ahrefs ve Majestic SEO gibi, yeni aldığınız backlinkleri izleyebileceğiniz araçlar var  ama benim size burada aldığınız backlinkleri izleyebileceğiniz başka araçlardan bahsedeceğim.

Bu Linkleri neden verdim:

Backlink-rehberi

Google Alerts ve Google Arama

Google Alerts yardımı ile sitenizin aldığı backlink/içerik takibini zahmetsiz olarak yapabilirisiniz.

Aşağıdaki videoda daha anlaşılır bir şekilde bilmeyenler için daha detaylı olarak anlattım

NOT: videoda yine yanlış yazdım J  Video’da olduğu gibi ve bu “link:siteniz.com –site:siteniz.com” şekilde yazabilirsiniz.

 

 

Video’da bahsettiğim şekilde Google Webmaster Tools ve Google Analytics ile de alınan backlink takibini yapmak mümküne, fakat Google Alerts kadar etkili değil bu yüzden son dakika’da makalenin bu kısmında Google Webmaster Tools ve Google Analytics’i çıkarma kararı aldım.

 

Sonuç

Bağlamsal linkler sadece doğal yollarla alınır, bu yüzden risk yüzdesi çok düşüktür. Doğal yollarla alınmalarına rağmen makalenin tümünde belirttiğim gibi çok emek, sabır ve sebat ister.

Link İnşası için çok etkili bir yöntemdir, oluşturduğunuz yüksek değerli içeriklerin sağladığı referanslarla, doğal, otoriter ve kalıcıdır.

 • Periyodik olarak içerik oluşturmaya çalışın ve bu yolla sitenizi sürekli güncel tutun.
 • Şayet düzenli bir şekilde içerik oluşturma imkanından mahrumsanız, sektörünüzle alakalı inanılmaz derecede mükemmel, eksiksiz, faydalı, bilgilendirici az ama uzun ve çok zengin içerikler oluşturun.
 • Sizin sektörünüzle alakalı toplulukları bulun ve onlarla iletişime geçin. Onların topluluklarında aktif olarak içeriğiniz hakkında onlara haber verin.
 • İçeriğinizi aramalar için optimize edin. Çok zengin bir içerik optimize ile desteklendiğinde yayınlanmasının üzerinden yıllar geçse bile size hala trafik kazandıracaktır.
 • Uzun zaman ve emek harcayarak hazırladığınız içeriğinizi aynı titizlikle gerektiğiniz düşündüğünüz zaman güncelleyin.

Backlink  alımı noktasında en çok sorulardan birisi, çok fazla backlink alınırsa Google tarafından ceza alırmıyım? İçerik mükemmelse ve spam yoksa sürekli backlink alımının bir zararı olmaz.

Ersin Tezcan
SEO ve SEM uzmanı. Rusya Federasyonu OMGU Mezunu. İyi Derecede İngilizce ve Rusça Biliyor. Farklı Dillerde Yayınlanmış 300 den Fazla Makalesi Var.
You may also like
SEO Araçları
En İyi SEO Backlink Analiz Araçları
22 Comments
 • serkan balcı Kas 29,2016 at 02:41

  Çok güzel bir anlatım olmuş.

  • Ersin Tezcan Şub 24,2017 at 11:06

   Yerli Chatlara yorum da olsa backlink vermiyoruz Serkan Bey:)

 • ilizyoncu Tem 11,2016 at 11:09

  Bilgilerinizden çok faydalandım. Çok teşekkür ederim, devamını dilerim.

 • Elka Seo Tem 8,2016 at 23:17

  bu güzel paylaşım için teşekkürler

 • […] ele alınmış, kaliteli içerik oluşturarak backlink nasıl alınır? Sorusuna cevap veren Mükemmel İçerikle Birlikte Sürekli Backlink Alımı adlı makaleyi okumanızı […]

 • Yusuf Kartal Şub 5,2016 at 00:14

  Çok yararlı bir paylaşım. Teşekkürler 🙂

 • Reyting Oca 21,2016 at 02:58

  başarılı bir yazı olmuş teşekkür ederim

 • […] ele alınmış, kaliteli içerik oluşturarak backlink nasıl alınır? Sorusuna cevap veren Mükemmel İçerikle Birlikte Sürekli Backlink Alımı adlı makaleyi okumanızı […]

 • SEO İçerik Pazarlaması İlişkisi - seondex.com Kas 30,2015 at 23:22

  […] Kaliteli İçerikle Birlikte Backlink çalışması nasıl yapılır adlı makalemiz buna vereceğimiz en bariz örneklerden birisi. […]

 • […] Sürekli Backlink Alımı adlı yazımızı incelemenizi öneririm, bu yazıda backlink alımın içeriği paylaşmaya teşvik ederek yapılabileceğini ortaya koymaya çalıştık. […]

 • sohbet Eki 30,2015 at 03:17

  Çok yararlı bir paylaşım. Teşekkürler devamını bekliyoruz.

 • […] Sürekli Backlink Alımı Nasıl Yapılır : Kaliteli içerikler oluşturarak backlink nasıl alınır, kesinlikle bir riski olmayan yöntemdir. […]

 • pepee oyunları Eki 25,2015 at 19:52

  yazı için teşekkürler siz ve sizin gibi kaliteli çalışan firmalar olduğunda sektör iyileşcektir.

 • Cem Eren Eki 5,2015 at 21:27

  Çok yararlı bir paylaşım olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler devamını dileriz.

 • […] başarı sağlayabilir ama uzun vadede ciddi sorunlara neden olabilir. Bir çok yolu olduğu gibi en iyi link inşası kaliteli içerikler oluşturmaktan geçer. Bu yöntem yeni sitelerin eski siteleri Googe sıralmasında geride […]

 • ADmin Ağu 24,2015 at 15:53

  tesekkur

 • Aydin Ozcekic Ağu 22,2015 at 05:17

  Baclinl ile ilgili Türkçe yazılmış en kapsamlı yazı. Teşekkürler.

 • […] Sürekli Backlink Almak […]

 • […] Sürekli Backlink Almak […]

 • seo Şub 22,2015 at 14:05

  Ersin hocam gerçekten çok güzel bir emekle uzun uzun anlatmış bu işi yapanların işine yarayacak bilgiler.

 • emlcvdv Ara 13,2014 at 18:11

  Backlink konusunda en detaylı ve faydalı yazı bu heralde. Nasıl üşenmeyip bu kadar uzun yazabildiniz hayret doğrusu ama inanılmaz faydası dokunacak herkese bundan eminim. Emeğinize sağlık.

 • Emil Cavadov Eki 29,2014 at 00:02

  Çok detaylı ve kaliteli bir yazı olmuş, hiç sıkılmadan hepsini okudum. Bazı bilmediğim şeyleri de öğrenmiş oldum. Çok teşekkürler. Bilgi paylaştıkça güzel gerçekten…

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage